Najlepšie produkty, ktoré vám vlasy ochránia pri žehlení. Tu je recenzia 5 produktov na ochranu vlasov pred teplom

Použitie žehličky sa zdá byť neoddeliteľnou súčasťou dennej vlasovej rutiny väčšiny žien. Hebké a uhladené vlasy vyzerajú jednoducho lepšie a pomôžu nám vyzerať upravene. Smutnou pravdou však je, že nadmerným používaním prístrojov na horúci styling si spôsobíte viac škody ako úžitku – oberajú vlasy o vodu, spôsobujú lámavosť a vážnu dehydratáciu. Ak sa chcete týmto nežiaducim účinkom žehlenia vyhnúť, mali by ste sa spoľahnúť na sprej na ochranu pred teplom. O čo ide? Tento produkt dokáže ochrániť vaše jemné vlasy pred extrémnymi teplotami. Používanie produktov na ochranu pred teplom je absolútnou nevyhnutnosťou, ak pri úprave vlasov často používate teplo.

Obrovský arzenál produktov na ochranu vlasov pre teplom, ktorý je v drogériách, je požehnaním, ale zároveň aj prekliatím. Ako viete, že produkt, ktorý držíte v rukách je pre vás ten správny? Ako si môžete byť istí, či prinesie sľúbené výsledky? Preto sme vytvorili nasledujúci rebríček tých najlepších sprejov na ochranu vlasov pred teplom, takže nemusíte testovať všetky produkty na vašich vlasoch.

Naozaj potrebujete sprej na ochranu pred teplom?

Väčšina z nás by chcela mať žiarivé a hebké vlasy. Aby sme tento cieľ dosiahli, tak si každé ráno po vlasoch prejdeme horúcimi platňami žehličky. A hoci tento efekt dosiahneme, nevydrží dlho. Čoskoro sa vlasy stanú matnými a lámavými. Prečo? Jednoducho preto, lebo ich teplo oberie o hydratáciu. Mali by sme si uvedomiť aj to, že vysoké teploty sú známe tým, že oslabujú keratínové väzby, čo vedie k štiepeniu a poškodeniu vlasov. Keď na vlasy pôsobí teplo, tak sa nadvihne kutikula a dôjde ku krepovitosti a zamotávaniu vlasov.

Ak chcete dať stopku negatívnym vplyvom, ktoré evidentne má na vlasy žehlenie, musíte vo svojich denných rituáloch začať používať sprej na ochranu vlasov pred teplom. A aby sme vám pomohli s výberom toho správneho produktu pre vás, otestovali sme päť najpopulárnejších produktov na ochranu pred teplom, ktoré vám vlasy ochránia pri žehlení. Ktorý z nich sa ukázal ako najlepší? Pozrite sa nižšie.

REBRÍČEK Sprejov na ochranu pred teplom, ktoré môžete používať pred žehlením vlasov

Všetky produkty na ochranu vlasov pred teplom majú jednu vec spoločnú – podporujú hebkosť a lesk vlasov. Keď sa nanesie správne, tak izolujú vlasy, aby im teplo nespôsobilo žiadne poškodenie. Niektoré z nich dokážu aj zafixovať účes, ktorý si vytvoríte.

Nanoil Heat Protectant Spray

#1 Nanoil Heat Protectant Spray

veľkosť: 6.76 fl. oz / 200 ml

Tento produkt môžete používať, aby ste si ochránili vlasy bez ohľadu na zdroj tepla, ktoré na ne pôsobí. Nanoil Heat Protectant Spray vytvorí ochranný štít na vlasoch, ktorý ich nielenže izoluje pred teplom, ktoré produkuje fén alebo žehlička, ale tiež aj vyhladzuje kutikulu, takže vlasy nestrácajú vlhkosť. Tento produkt je formulovaný s hodvábnymi proteínmi, a odvracia poškodenie vlasov – jednoducho povedané, zanecháva vlasy zdravšie a odolnejšie voči škodlivým vplyvom. Zaujímavé je, že keď si nanesiete Nanoil Heat Protectant Spray na vlasy, budú chránené pred UV žiarením a suchým vzduchom, ktoré prispievajú k lámavosti a strate lesku. Teraz len s jedným produktom si môžete vlasy chrániť a viditeľne skrášliť. Ako silná je ochrana pred teplom? Výrobca sľubuje, že ak si vlasy pred stylingom nasprejujete prípravkom Nanoil Heat Protectant Spray, tak vám ich nepoškodia teploty až do 230°C. Nemusíte si robiť starosti so spľasnutými alebo mastnými vlasmi, lebo tento sprej vám za žiadnych okolností nezničí účes. Je to jednoznačne jeden z produktov na tepelnú ochranu vlasov s najlepším pomerom ceny a účinnosti.

Prístup k ďalším informáciám o produkte nájdete na oficiálnej Nanoil webstránke: www.nanoil.sk

#2 Schwarzkopf OSIS+ Flatliner Heat Protection Spray

veľkosť: 6.76 fl. oz / 200 ml

Ak hľadáte niečo, čo by vám pomohlo vytvoriť dlhotrvajúci účes s použitím žehličky, siahnite po Schwarzkopf OSIS+ Flatliner. Môžete si byť istí, že tento sprej vám udrží vlasy uhladené na dlhé hodiny, dokonca aj keď sa budete pohybovať na miestach s vysokou vlhkosťou. Polyméry, ktoré Schwarzkopf Heat Protection Spray obsahuje, dokázateľne vytvárajú na vlasoch štít, ktorý bojuje proti vysokým teplotám siahajúcim až do 230°C. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou tohto spreja na ochranu pred teplom je jeho hydratačný efekt, ktorý má na pramene vlasov a tento minimalizuje problém s lámavosťou vlasov. Čo sa týka aplikácie, môžete si ho naniesť buď na vlhké alebo suché vlasy – ako vám viac vyhovuje. Veľká fľaška vám vydrží dlho, ale cena je dosť vysoká.

#3 L’Oreal Elseve Dream Lengths Heat Slayer Pre-Iron Spray Leave-In

veľkosť: 5.27 fl. oz / 150 ml

Tento produkt je určený na to, aby vám uhladené a lesklé vlasy vydržali až 3 dni. Odporúča sa hlavne na dlhé a poškodené vlasy. Bezoplachová receptúra je naozaj veľmi účinná na vyhladenie vlasov a zvýšenie ich odolnosti voči krepovitosti na dlhú dobu. Čo sa týka ingrediencií, L’Oreal Elseve Dream Lengths Heat Slayer Pre-Iron Spray Leave-In obsahuje vitamíny, proteíny a ricínový olej, vďaka ktorým budú vlasy jemné a príjemné na dotyk. Tie isté ingrediencie sú zodpovedná za odstránenie uzlíkov a zlepšenie kvality rozštiepených vlasov. A samozrejme, chránia vlasy pred vysokými teplotami, s ktorými sa spája styling. Dream Lengths Heat Slayer Pre-Iron Spray nájdete takmer v každej drogérii.

#4 Kerastase Chronologiste Thermique Regenerant

veľkosť: 5.27 fl. oz / 150 ml

Tu máme ďalší profesionálny produkt na starostlivosť o vlasy vytvorený na ochranu vlasov pred tepelným poškodením. Ďalej zlepšuje textúru vlasov, takže vyzerajú lepšie a jednoduchšie sa stylujú. Kerastase Chronologiste Thermique Regenerant vyhladzuje kutikulu, zanecháva vlasy hladšie, lesklejšie a hydratované. Z čoho je tento úžasný produkt vyrobený? Obsahuje kyselinu hyalurónovú, abyssine a vitamín E, a preto dokáže vlasy ochrániť dokonca aj pred teplotami siahajúcimi až do 230°C. A ak potrebujete nejaké látky na ochranu vlasov proti krepovitosti, tak to je ďalší dôvod, prečo by ste mali siahnuť po Chronologiste Thermique Regenerant. Hoci Kerastase ponúka toho mnoho, cena za fľašku je dosť vysoká, a preto väčšina používateľov pokračuje v hľadaní lacnejších a rovnako efektívnych riešení.

#5 Kevin Murphy Ever Smooth

veľkosť: 5.27 fl. oz / 150 ml

Tento produkt ukáže svoj potenciál, keď na neho pôsobia vysoké teploty. Čo dokáže? Napríklad robí vlasy hladkými a odolnými voči vysokej vlhkosti, čo je skvelou správou pre tých, ktorí majú problémy s krepovitosťou. Kevin Murphy Ever Smooth je ľahký prípravok, ktorý zvyšuje poddajnosť vlasov, čím vám umožní vytvoriť prirodzený vzhľad. Sľubne vyzerá aj zoznam ingrediencií, lebo obsahuje extrakt z kôry stromu zmiešaný s bielym cyprusom modrým cyprusom. Ďalším veľkým plus, ktoré je nutné spomenúť, je to, že neobsahuje parabény alebo sulfáty. Podľa nás je Kevin Murphy Ever Smooth naozaj skvelým produktom, ale mohol by stáť menej.