Koľko druhov farebnej a liečivej kozmetiky by sme mali používať?

Ženy milujú kozmetiku, to je isté. Radi navštevujú drogérie, vykupujú výpredaje, čítaj blogy o kozmetike a kráse, pretože ženy proste chcú vyzerať skvele. A čo všetko preto robia? Zvyčajne si na tvár dávajú množstvo šminiek a kozmetiky. A rovnako ďalšie množstvo kozmetiky ide na vlasy a telo. Robíte to aj vy? Spomeňte si na svoje rána pred zrkadlom a večery pri odličovaní. Ráno vstávate skôr, dáte si na tvár tonikum, umyjete si tvár mydlom, gélom či penou. Potom si natriete na tvár hydratačný krém, alebo krém proti vráskam. A potom len prichádza samotný make-up. Spočítali ste niekedy koľko prípravkov si dávate na tvár? My vám to prezradíme. Blogeri a vizážisti často zverejňujú návody, tzv. tutoriály o tom, ako si správne robiť make up. A koľko produktov pri tom použijú? Skúsime to spočítať. Sprej na tvár, podkladový make up, očné tiene, očná linka, púder, červeň alebo bronzový odtieň na líčka, linka na ústa, rúž, lesk na pery, maskara a ceruzka na oči. Na čo sme zabudli? Iste, každý z nás si vie do tohto zoznamu niečo pridať. A teraz sa zamyslime nad tým, koľko štetcov a aplikátorov potrebujte na to, aby ste toto všetko na tvár naniesli. A to isté platí pre telovú a vlasovú kozmetiku. Spomeňme sprchový gél, telový píling, zvlhčujúci balzam, krém na ruky, krém na nohy, šampón, kondicionér, vlasová kozmetika, farby na vlasy, atď. Je nemožné to všetko vôbec spočítať.

cosmetics2

Ak si prezriete internet a prečítate blogy o kráse, zistíte koľko kozmetických prípravkov vlastnia ľudia, ktorí ich píšu. Nespočetné množstvo. Niekedy ani nemajú dosť miesta v kúpeľni, alebo sú ich kozmetické taštičky preplnené na prasknutie. Alebo majú rovno osobitnú skriňu na kozmetiku. Iné dievčatá zase nakupujú kozmetiku vo veľkom, napríklad si kúpia dva krémy iba preto, že u jedného sa im páči farba a u druhého vôňa. Potom testujú kozmetiku a prezentujú ju na internete a vyberajú, ktoré prípravky sú najlepšie na svete. Proste, celý ich život je iba o kozmetike.

Ale potrebujeme skutočne také množstvo kozmetiky? Zamyslime sa nad tým na chvíľu. Ak si na tvár natrieme niekoľko vrstiev krémov a farbičiek, ako môže naša pokožka dýchať? Mastné krémy a podkladový make up upcháva póry a pri testovaní nových kozmetických produktov sa vystavujeme riziku podráždenia pokožky neznámou látkou. Potom použijeme agresívny odstraňovač make-upu a znovu tým škodíme našej pleti. Možno by nebolo od veci radšej trochu ubrať. A zdravá a krásna pokožka nám bude odmenou. Menej je skutočne niekedy viac. Skúste viac staviť na kvalitu ako na kvantitu. Prispôsobujte výber kozmetiky vášmu typu pleti. Vodné produkty sú predovšetkým tie, čo sú vyrobené z prírodných surovín, bez chémie. Urobte si vo vašej kozmetickej taštičke generálny poriadok. Zahoďte všetky prípravky po dátume spotreby a tie, na ktoré vaša pokožka reaguje podráždením. Ak je vám ich ľúto, darujte ich niekomu, komu vyhovujú. A pamätajte aj na to, že čím menej kozmetiky používate, tým viac peňazí ušetríte. Nielen vaša peňaženka sa vám poďakuje, predovšetkým to bude vaša pokožka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *