Kuperózna pokožka a popraskané cievky – Charakteristika a najlepšia skin care rutina

Popraskané cievky trápia stále viac a viac ľudí. Kuperózna pokožka je jednou z najkomplikovanejších, čo sa týka dennej starostlivosti. Pokračujte v čítaní a naučte sa o ňu starať, aby vám jej hypersenzitivita nebola veľmi na obtiaž.

Poznáte tú najlepšiu starostlivosť o popraskané cievky? Ak nie, tak čítajte ďalej. Tento článok vám vyjasní všetky pochybnosti.

Charakteristika kuperóznej pokožky

Ako viete, že máte kuperóznu pokožku? Objavuje sa typické začervenanie po celej pokožke na tvári. Nie je to len obyčajné začervenanie. Keď sa na ňu pozriete zblízka, pod pokožkou môžete vidieť kapiláry.

Pri tomto type pokožky sú krvné cievy veľmi tenké a lámavé. Rýchlo sa polámu a vzniknú telangiektázie alebo popraskané cievky, ktoré sa nazývajú metličkové žilky, kvôli ich tvaru. Telangiektázie sa najčastejšie objavujú na lícach, čele, nose a brade.

Kuperózna pokožka je okrem toho jemnejšia, super citlivá a náchylnejšia na podráždenie. Často spôsobuje pocity nepohodlia, pálivý pocit a svrbenie. Ak chceme tomuto zabrániť, musíme jej poskytnúť optimálnu starostlivosť.

Čomu sa vyhnúť, ak máte kuperóznu pokožku?

Začať musíme so zoznamom obsahujúcim zakázané veci, ktoré zintenzívňujú symptómy kuperóznej pokožky: začervenanie, podráždenie, metličkové žilky. Najhoršími faktormi sú:

  • korenisté jedlá, napr. s množstvom korenia alebo chili
  • príliš vysoké teploty, napr. sauna alebo horúci kúpeľ
  • príliš nízke teploty, napr. zimný mráz
  • nevhodné produkty na starostlivosť o pokožku, napr. s obsahom retinolu alebo kyselín
  • nadmerné pitie alkoholu, fajčenie, atď.
  • nadmerná aktivita a nadmerné cvičenie
  • tvrdá a chlórovaná voda, napr. v plaveckom bazéne

Hormonálna nerovnováha – napríklad počas tehotenstva alebo menopauzy – môže zintenzívniť toto ochorenie a zhoršiť stav kuperóznej pokožky. Určite stojí za to chodiť na kontroly a konzultovať stav s lekárom.

Starostlivosť o kuperóznu pokožku

Ako sa postarať o kuperóznu pokožku? Pravdou je, že pri tomto type pokožky musíte dodržiavať mnoho pravidiel, čo môžete a čo nie. V každom prípade sa musíte vyhnúť veciam, ktoré sú zmienené vyššie. Napríklad pri umývaní tváre používajte len jemnú, studenú vodu a čistiace prípravky bez alkoholov, parabénov a silných čistiacich agentov ako je SLS/SLES.

Samozrejme, nesmiete zabudnúť na základ, to je hydratácia, výživa a ochrana pleti napríklad pred slnečným žiarením. Súčasne by ste si do svojej skin care rutiny mali pridať produkty s obsahom ingrediencií, ktoré posilňujú krvné cievy, vrátane vitamínu C, arniky alebo ginkga. Tieto látky posilňujú steny krvných ciev a chránia ich pred popraskaním.

Ďalej pamätajte na to, že kuperózna pokožka zbožňuje, keď sa o ňu staráte prírodnými spôsobmi doma. Ak chcete upokojiť kuperóznu pokožku, stavte na prírodné oleje, domáce masky a čisto prírodné produkty. Čím je zloženie jednoduchšie, tým to má lepší efekt na citlivú pokožku s popraskanými cievkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *