Umelé mihalnice: Výhody a nevýhody, o ktorých musíte vedieť!

Aplikácia umelých rias je jednou z najpopulárnejších salónových procedúr. Má mnoho benefitov, ale predtým, ako si pôjdete dať nalepiť umelé mihalnice, tak je dobré poznať aj nevýhody. Sú umelé mihalnice vždy dobrou voľbou? Pozrime sa na porovnanie profitov a strát.

Kozmetička počas procedúry prilepí umelé riasy na tie vaše. V závislosti od metódy, na jednu vašu riasu sa nalepí jedna alebo viacero umelých rias. Efektom je plnšia línia rias a zvýraznenie oka aj bez použitia maskary.

Benefity umelých riasy. Prečo sú dobrou voľbou?

  1. Okamžitý efekt. Keď používate sérum na riasy alebo olej, riasy sa vám predĺžia až po niekoľkých týždňoch. S umelými riasami toľko čakať nemusíte, lebo účinky sú viditeľné už po prvom sedení. Za pár hodín budete mať husté, plné riasy.
  2. Maskara nie je potrebná. Umelé mihalnice nahradia vašu dekoratívnu kozmetiku. Maskara už nie je nutnosťou, lebo umelé riasy sú dlhé, hrubé, objemné a nie je potrebné ich zdokonaľovať.
  3. Nádherné riasy 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Maskaru musíte odstraňovať každý deň, pričom semipermanentné riasy vyzerajú bezchybne 24/7, bez ohľadu na to, koľko je práve hodín.
  4. Očarujúce riasy na pár týždňov. Ak sa mihalnice nalepia správne, tak by mal efekt vydržať dlho. Jedna procedúra s aplikáciou semipermanentných rias sa rovná dvom mesiacom úžasných, hustých rias, ktoré nepotrebujú žiaden make-up. Čas však závisí od viacerých faktorov.
  5. Úspora peňazí. Platíte za aplikáciu rias, ale z účinkov sa môžete tešiť niekoľko týždňov. Nemusíte míňať peniaze na maskary a prípravky na odstraňovanie make-upu. To sa naozaj oplatí.

Nevýhody umelých rias. Čo by ste mali vedieť?

  1. Aplikácia umelých rias je drahá. Je to jedna z najdrahších procedúr v kozmetickom salóne. Ak chcete top kvalitu, tak si priplatíte. V lacnými riasami ďaleko nezájdete, lebo môžete skončiť tak, že budú zle aplikované alebo sa zničia vaše riasy.
  2. Potrebujete si ich dať dopĺňať. Bohužiaľ, musíte si ich dať pravidelne dopĺňať, lebo umelé mihalnice vypadnú prirodzene s vašimi prírodnými mihalnicami. Môže byť potrebné si ich dať doplniť po 2 alebo 3 týždňoch po zákroku.
  3. V niektorých prípadoch nie je možné umelé mihalnice aplikovať. Umelé riasy sa aplikujú na vaše riasy, takže ak ich máte príliš riedke alebo ste ich stratili, napríklad v dôsledku chemoterapie, tak je aplikácia umelých rias nemožná.
  4. Starostlivosť po. Musíte dodržiavať niektoré pravidlá. Opatrní musíte byť do 24 hodín od procedúry: zakázané je dotýkať sa ich alebo ich namočiť. Niekoľko dní nemôžete chodiť do bazéna, sauny alebo robiť iné veci, ktoré by mohli spôsobiť vypadnutie rias. Pri vašich umelých riasach musíte byť vždy opatrní, napríklad pri odstraňovaní alebo aplikácii make-upu.
  5. Neprirodzene vyzerajúce riasy. Top argumentom proti nalepeniu umelých rias je neprirodzený efekt. Hoci pri niektorých metódach vyzerajú prirodzene, ľahko sa môžeme nechať uniesť a umelé riasy môžu byť príliš hrubé alebo tvár bude kvôli nim vyzerať ako z komiksu, ak nie sú umelé riasy nalepené správne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *