Čo sa dá urobiť aby ste si predĺžilai riasy? Skúste kondicionér na očné riasy.

Dlhé riasy sú kľúčovým atribútom ženskosti. A samozrejme najkrajšie sú vždy prirodzené riasy nie umelé. Ako sa starať o vaše riasy? Po ktorej kozmetike treba siahnuť, aby ste zlepšili kondíciu vašich rias, aby boli dlhšie a pekne zatočené.
Existujú viaceré spôsoby na predĺženie a zahustenie rias. Najpopulárnejšie metódy z celej širokej škály skrášľovacích techník, ktoré vám poskytnú v salónoch krásy sú: zvýšenie objemu rias a predĺženie rias metódou zvanou 1:1. Sú všetky tieto procedúry bezpečné? Na akom princípe sú založené?

Metóda 1:1

1:1 metóda na predĺženie rias je založená na tom, že sa medzi prirodzené riasy prilepí pár umelých. Umelé riasy sa aplikujú pomocou špeciálneho kozmetického lepidla, ktoré je známe aj pod názvom adhezívne lepidlo. Každý, kto by chcel túto procedúru podstúpiť musí spĺňať základnú požiadavku – musí maž vlastné prirodzene pevné a zdravé riasy. Prečo? Jednoducho preto, že umelé riasy a lepidlo pôsobia ako záťaž, ktorú musia tie prirodzené vydržať. Inými slovami, krátke a jemné riasy sa touto metódou ešte viac oslabia, keďže musia udržať váhu navyše.

V každom prípade sa odporúča absolvovať akúkoľvek skrášľovaciu metódu v salóne, kde majú skúsenosti a odborné znalosti. Rovnako je to aj pri predlžovaní očných rias. Iba tak sa dá vyhnúť nepríjemným prekvapeniam, ako sú napríklad – zle prilepené umelé riasy, viditeľné kvapky lepidla alebo podráždené oči a pokožka. Ba čo viac, celá procedúra trvá okolo dvoch hodín a stojí nemálo peňazí. Takže každý bezpochyby požaduje profesionálne odvedenú prácu. Ak sa to nepodarí môžete si k tomu prirátať čas a peniaze navyše za odstraňovanie zle urobených rias a aplikáciu nových. Pri opakovanej procedúre navyše kozmetička musí nahradiť umelými aj riasy, ktoré boli pri odstraňovaní vytrhnuté a poškodené. Táto metóda navyše nevydrží dlho. Cely proces je potrebné opakovať po niekoľkých týždňoch. Kozmetička oddelí hornú a dolnú mihalnicu kolagénovou podložkou a následne musí oddeliť každú jednu riasu, aby bolo možné aplikovať umelé. Umelé riasy sú zvyčajne vyrobené zo syntetického vlákna alebo kožušiny norka.

makeupeyelash

Počas aplikácie dochádza často k podráždeniu očí, začervenaniu či slzeniu, ktoré sú dôsledkom dlhých hodín ležania s otvorenými očami, počas ktorých nesmiete ani žmurknúť. Pohyby viečok a hlavy predlžujú celú procedúru aplikácie umelých rias. Okrem toho, ak počas aplikácie žmurknete, riskujete, že sa vám lepidlo dostane do oka.
Ľudia zvažujú, či vôbec vydržia takúto nepríjemnú procedúru. Do úvahy treba brať aj poškodenie zraku, pokožky, alergiu na syntetické materiály, či srsť zvierat a iné kontraindikácie. Po absolvovaní tejto procedúry si navyše nesmiete maľovať riasy, šúchať oči, ísť do sauny či plávať a tiež sa treba vyhnúť farbeniu henou a vytáčaniu rias pomocou klieštikov.

Umelé riasy v pásikoch a samostatné umelé riasy

Metóda 1:1 nie je jedinou metódou na predĺženie a zahustenie rias. Je možné použiť aj nalepovacie pásiky s umelými riasami, alebo si lepiť jednotlivé umelé riasy. Takéto umelé riasy sa bežne dajú kúpiť v obchodoch s drogériou alebo salónoch krásy. Ľudia si ich aplikujú aj sami, ale všeobecne to radšej prenechávajú odborníkom v kozmetických salónoch. Netreba zabúdať na to, že takéto riasy sa lepia iba na jeden deň. Inými slovami, sú na jedno použitie. Na aplikáciu sa používa pinzeta a lepidlo. Pred aplikáciou sa musí na horné viečko namaľovať čierna linka, aby sa zamaskovalo lepenie. Potom sa prúžok s umelými riasami pritlačí na viečko a po uschnutí lepidla sa umelé aj pôvodné riasy spolu prekryjú maskarou.

Iné metódy predlžovania rias – kondicionéry na riasy

Ak si uvedomíte, že ležať niekoľko hodín u kozmetičky s otvorenými očami a nechať si do nich aplikovať rôzne chemické a umelé látky, nie je nič pre vás, skúste kondicionér na riasy. Výhodou takýchto prípravkov je hlavne to, že pôsobia na vaše prirodzené riasy a stimulujú ich rast prirodzeným spôsobom. Ako je to možné? Kondicionéry na riasy obsahujú výlučne prírodné ingrediencie a rastlinné extrakty. Ba čo viac, tieto kozmetické prípravky obsahujú aj vitamíny a zvlhčujúce substancie. Takáto zmes pôsobí na riasy výživne a rovnako aj pokožka očného viečka je chránená pred podráždením. Okrem toho, kondicionéry na riasy ovplyvňujú rast rias, ich objem a hustotu. Vďaka kondicionérom na riasy sa mení aj farba rias na tmavšiu a riasy sa zregenerujú a posilnia.
V podstate ide o to, že výsledkom používania takejto kozmetiky je efekt predĺženia a zahustenia rias trvajúci niekoľko mesiacov. A celá procedúra pozostáva z použitia kondicionéru raz denne. Zvyčajne sa nanáša tenkou kefkou. Je potrebné ho aplikovať rovnomerne na horné aj dolné viečko. Kondicionér sa aplikuje na čisté a suché mihalnice. Prvé výsledky používania zbadáte približne po dvoch týždňoch. Po niekoľkých mesiacoch pravidelného používania sú viditeľné celkové výsledky, čiže vaše riasy budú dlhšie a hustejšie.

Nanolash kondicionér na riasy

Nanolash je kondicionér na riasy, ktorý vám pomôže stať sa majiteľkou rias, o akých snívate. Tento kozmetický prípravok sa jednoducho používa, je lacnejší a bezpečnejší ako aplikácia umelých rias (bez ohľadu na to, či ide o metódu 1:1 alebo lepenie prúžkov či jednotlivých rias.) Aplikácia kondicionéru aj napriek tomu vyžaduje trochu trpezlivosti. Výsledky sú ale ohromujúce a dlhotrvajúce.

Ako funguje Nanolash?

Nanolash predlžuje a zahusťuje riasy, zväčšuje ich objem a mení ich farbu na tmavšiu. Okrem toho, regeneruje a posilňuje. Všetko toto sa dá dosiahnuť používaním prípravku z výlučne prírodných látok. Rastlinné extrakty oživujú vaše riasy, pôsobia na ich rast a ochraňujú pokožku viečka a oči pred podráždením.

nanolashrise

Ako sa aplikuje?

Nanolash má v balení malú kefku, ktorá umožňuje bez problémov naniesť tenkú vrstvu kondicionéru na vrchnú aj spodnú mihalnicu, podobne ako keď si maľujete linku na oko. Kondicionér by sa mal používať každý deň, až pokým dosiahnete požadovaný vzhľad rias. Prvé výsledky sú viditeľné už po pár týždňoch, ale maximum dosiahnete približne po troch mesiacoch. Jedno balenie kondicionéru Nanolash obsahuje 3 ml. Toto množstvo vystačí na šesť mesiacov pravidelného používania.

14 komentárov “Čo sa dá urobiť aby ste si predĺžilai riasy? Skúste kondicionér na očné riasy.”

 1. Iva

  Nikdy som nemala rozšírenie rias a nikdy to nespravím. Namiesto toho radšej používam sérum na riasy a vďaka nim nepotrebujem falošné riasy.

  Odpovedať
 2. Alex

  Mála som rozšírenie rias urobené len raz v živote musela som si ich po niekoľkých dňoch odstrániť, pretože som to nemohola vydržať, moje oči boli ťažké, bolo to veľmi nepríjemné a najhoršie bolo, že som musela byť naozaj opatrná nech som robila čokoľvek! Nemohola som so dokonca dopriať ani dobrý spánok !, /

  Odpovedať
 3. Dora123

  Musela som si ich nasledujúci deň dať dole kvôli alergickej reakcii na lepidlo. Nasledujúce ráno som nemohla poriadne ani len otvoriť oči ! Rada by som si vyskúšala toto sérum, pretože som raz videla hodnotenia a toľko dievčat uviedlo, že toto sérum nespôsobuje alergie

  Odpovedať
 4. Aneta

  Moja koža je extrémne citlivá a takmer polovica očných liniek a maskár, ktoré používam, mi spôsobila alergie 🙁 Bola som tak prekvapená, keď som si všimla, že nanolsh nedráždi moju pleť, ani oko a efekt je neuveriteľný! ak si nanesiem dve, alebo tri krát riasenku, moje riasy vyzerajú ako falošné: D

  Odpovedať
 5. Tina

  rovnako u mňa, ale nakoniec, vaše vlastné riasy sú vaše vlastné riasy;)

  Odpovedať
 6. Júlia

  Ak sú len o niečo dlhšie dlhšie, potom to vyzerá pekne a prirodzene, ale to všetko závisí od schopností štylistu

  Odpovedať
 7. Líza_K

  Kozmetičky často nemajú žiadny vplyv na klientov, ktorí chcú mať veľké množstvá veľmi dlhých rias aplikované a áno, majú tendenciu vyzerať veľmi neprirodzene.

  Odpovedať
 8. Snehuľka

  Bez ohľadu na to, či to vyzerá prirodzene alebo nie, predĺženia rias sú najhoršou metódou na získanie dlhších rias! Spôsobujú príliš veľa škôd. Nestojí to za to.

  Odpovedať
 9. Ema

  Všetky pripomienky týkajúce sa poškodenia spôsobené predĺžením rias sú prehnané. Už tri mesiace som mala na sebe nástavce na riasy a keď som šla na toush-up, nevšimli som si, že moje riasy sú slabšie alebo niečo také. Sú veľmi krátke, ale myslím, že je to dojem, pretože som si zvykla na vzhľad plných dĺžok a objemných rias.

  Odpovedať
 10. Mirabela

  Rozšírenie rias bola katastrofa: krátka, krehká, vypadávajúca a nie je to len dojem, pretože aj kozmetický technik si všimol, že sú slabé a poškodené. V súčasnosti používam nanolash (dva týždne), ale už mi prestali vypadávať a zdá sa, že sú silnejšie. Nikdy si nedám rozšírenie rias, používam z času na čas len indvidualné riasy, ak viem, že bude dôležité podujatie. Už žiadne rozšírenie rias!

  Odpovedať
 11. Katarína E

  rozšírenie rias poškodzuje riasy, rovnako ako predlžovanie vlasov a gél / akrylové nechty

  Odpovedať
 12. Emília

  Mám už niekoľko ejelových sér a toto je rozhodne najlepšie. Veľmi ho odporúčam.

  Odpovedať
 13. Ali_

  Nefungovalo tak, ako som očakával /

  Odpovedať
 14. Olivia29

  Čítala som o tomto sére prvýkrát a naozaj ho chcem mať! 🙂 pekný, informatívny článok :))

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *