Trápia vás popraskané pery? Pripravte si domáce prípravky na ich liečbu

Popraskané pery nám väčšinou pripomínajú zimu a s ňou spojené problémy. Bohužiaľ naše pery trpia kvôli mrazu, rozdielnym teplotám a suchému vzduchu z radiátorov. No leto sa taktiež s perami nemazná. Klimatizácia a spaľujúce teplo tvoria brutálnu dvojicu, ktorá naše pery ničí, vysušuje a spôsobuje ich popraskanie. Len málo ľudí vie, že slnko zapríčiňuje opar rovnako často ako chlad a mínusové teploty. Ako by sme sa mali správne starať o popraskané pery? Ako dosiahnuť, aby boli krásne, hladné, hebké a… jednoducho neodolateľné?

Rozlúčte sa s popraskanými perami a privítajte hebké pery! – pomocníci v starostlivosti o pleť

Ako by sme sa mali starať o pery, aby sme zabránili ich popraskaniu, vysúšaniu a nepeknému vzhľadu? Ako docieliť, aby boli zase hladké, hydratované a vyzerali nádherne? Našťastie vám prinášame tipy na skvelé prípravky, ktoré si môžete pripraviť sami doma.

Ako hydratovať popraskané pery – domáce peelingy na pery

Peeling je jednoznačne tým najdokonalejším spôsobom, ako sa zbavíte suchej pokožky a krásne ju vyhladíte. Najlepšie spravíte, ak použijete rovnakú metódu, akú preferujete na pokožku tela, aj na očistenie pier – týmto spôsobom sa pleť rýchlejšie regeneruje. A preto, ak túžite po nádherných perách, peeling je určite prvým krokom k dosiahnutiu tohto cieľa. Pravidelný peeling vašim perám zaručí objem a krásnu farbu (peeling totiž nielenže pleť čistí a vyhladzuje, ale takisto podporuje cirkuláciu krvi, takže pokožka je pevnejšia a má zdravý odtieň).

Najlepšie domáce peelingy na pery

1. Kefka – domáci peeling na pery

Vedeli ste, že malá zubná kefka je skvelým nástrojom pre peeling? Stimuluje obeh krvi a spoľahlivo odstraňuje suchú pokožku. Je to skutočne jednoduché – kefku namočte a niekoľko minút ňou jemne masírujte pery. Predtým ešte nezabudnite kefku poriadne vyčistiť a najlepšie aj vydezinfikovať parou.

2. Cukor, med a citrón – domáci peeling na pery

Zmiešajte čajovú lyžičku medu so zarovnanou čajovou lyžičkou cukru a niekoľkými kvapkami citróna. Ak je konzistencia príliš tekutá, pridajte ešte trošku cukru. Vzniknutú pastu naneste na pery a jemne masírujte, kým sa cukor nerozpustí. Šetrne ju potom utrite, opláchnite alebo jednoducho oliznite. Ak chcete, môžete peeling obohatiť o olivový alebo iný prírodný olej.

Ako hydratovať popraskané pery – domáce masky

Maska na pery prináša rýchlejšiu úľavu a intenzívnejšiu výživu a regeneráciu ako balzam – ak máte popraskané pery, masku môžete používať každý deň alebo dokonca dvakrát za deň – domáce masky sú založené na prírodných ingredienciách a sú neskutočne…chutné. Jemný peeling pred použitím masky,  vďaka ktorému dosiahnete rýchlejšie vstrebávanie a regeneráciu, jej účinok ešte viac posilní.

Najlepšie domáce masky na pery

1. Domáca maska ​​na pery z čierneho čaju

Je to najrýchlejšia maska ​​na svete: stačí na chvíľku do vody ponoriť vrecúško z čierneho čaju a priložiť si ho na pery na 5-10 minút. Tanín obsiahnutý v čaji udržuje vlhkosť v pokožke a prináša suchým perám okamžitú úľavu.

2. Domáca maska ​​z jablka a bambuckého masla

Nastrúhajte kúsok jablka a zmiešajte ho s čajovou lyžičkou bambuckého masla. Zmes naneste na pery, najlepšie pred spaním. Po prebudení budú vaše pery hladké, jemné a zvlhčené. Vďaka tejto maske dostávajú pery kvalitné mastné kyseliny, fytosteroly, flavonoidy a množstvo vitamínov vrátane vitamínov E a C, ktoré sú skvelé pre zlepšovanie stavu pokožky.

3. Domáca maska ​​na pery z aloe a kokosu

Táto maska prináša neskutočnú zmenu a môžete ju používať aj ako balzam na pery. Ak chcete pery ešte viac vyživiť, naneste na ne hrubšiu vrstvu a nechajte ju pôsobiť asi 10 minút.

Lyžičku kokosového oleja zmiešajte s gélom z Aloe (môžete pridať trochu vazelíny alebo iného prírodného masla, napr. mangové, bambucké alebo kakaové). Tento krém si naneste na pery a po niekoľkých minútach ho jemne zotrite. Balzam z aloe a kokosového oleja môžete uskladniť v malej nádobke a použiť ho vždy, keď budú vaše pery suché.

Ako hydratovať popraskané pery – domáce balzamy na pery

Domáce balzamy na pery majú oproti tým z obchodu jednu veľkú nespochybniteľnú výhodu: sú zložené len z prírodných látok a účinkujú silnejšie, pretože neobsahujú žiadne parabény, vysúšajúce ropné deriváty, silikóny a alkoholy. Ako si aj vy môžete pripraviť domáci balzam na pery?

Najlepšie domáce balzamy na pery

1. Domáci levanduľový a kokosový balzam na pery

Čajovú lyžičku kokosového oleja zohrejte nad vodným kúpeľom a vysušené kvety levandule zalejte troškou vriacej vody tak, aby boli všetky ponorené, takže vody nepotrebujete veľa. Levanduľovú vodu potom nalejte do kokosového oleja a pridajte pár kvapiek olivového oleja. Zmes nechajte odpočívať v chlade (balzam musí stuhnúť). Ak máte malú nádobku alebo škatuľku, balzam pripravujte priamo v nej, aby ste si ho potom mohli nosiť so sebou.

2. Domáci škoricovo-medový balzam na pery

Zmiešajte pol čajovej lyžičky prírodného medu so štipkou škorice a polovicou čajovej lyžičky rozpusteného včelieho vosku. Môžete ho obohatiť o dve kvapky tekutého vitamínu E a štipku prírodnej vanilky. Zmes nalejte do nádobky na balzam na pery a odložte ho na chladné miesto, aby stuhol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *