Olivový olej a vlasy – prírodná vlasová kúra v pohodlí domova

Používanie oleja v starostlivosti o vlasy je v súčasnosti veľmi populárne. Väčšinou si ale kupujeme hotové olejčeky na vlasy alebo ich rôzne zmesi. No existuje prípravok, ktorý poskytuje úžasné výsledky, je prírodný a veľmi priateľský k vašej peňaženke. Ako môžete využívať olivový olej v starostlivosti o vlasy?

Ako účinkuje olivový olej?

Olivový olej má vynikajúce hydratačné a ochranné vlastnosti. Vlasy obaľuje do ochrannej vrstvy, vďaka čomu sú hladké a lesklé zároveň. Je zaujímavé, že po tom, ako na vlasy použijete olivový olej, budú hustejšie, pevnejšie (ale stále sa s nimi bude jednoducho pracovať), jemnejšie a objemnejšie. Olej je proste ako stvorený pre tenké krepovité vlasy.

Ako na ošetrenie vlasov olivovým olejom?

Najlepší na vlasy je za studena lisovaný – a teda najkvalitnejší – olivový olej. Môžete ho používať buď na suché, alebo na mokré vlasy.

1. Ošetrenie mokrých vlasov olivovým olejom je metóda, na ktorú vďaka intenzívnym účinkom nedajú dopustiť mnohé dievčatá. Vaše vlasy získajú väčší objem a budú lepšie vstrebávať živiny. Existuje niekoľko druhov ošetrenia vlasov olivovým olejom:

  • olejová kúra v miske – naplňte misku teplou vodou, pridajte do nej polievkovú lyžicu olivového oleja a poriadne zamiešajte. Vlasy do tejto zmesi namočte a potom z nich vyžmýkajte nadbytočnú vodu. Kúru nechajte na vlasoch pôsobiť približne 25 minút a potom ich umyte šetrným šampónom
  • olejová kúra obohatená o kondicionér alebo masku – do vašej obľúbenej masky alebo kondicionéra pridajte pár kvapiek olivového oleja
  • sérum na báze oleja – do fľaše s rozprašovačom nalejte 50 ml vody a 50 ml olivového oleja a (môžete, ale nemusíte) dve lyžice kondicionéra, masky alebo iného kozmetického prípravku. Ingrediencie dobre premiešajte a na vlasy nastriekajte toto domáce sérum. Po pol hodine vlasy umyte šetrným šampónom. Na záver do vlasov vmasírujte sérum alebo kondicionér, ktorý sa neoplachuje.

2. Ošetrenie suchých vlasov olivovým olejom zaberie oveľa menej času ako kúra na mokré vlasy, ale podľa mnohých dievčat nedosahuje až také skvelé výsledky. Verzie pre suché vlasy zahŕňajú:

  • olejová kúra pred umývaním vlasov – ideálna pre lenivých a zaneprázdnených. Olivový olej aplikujte na vlasy 30 minút pred tým, ako si ich plánujete umývať, alebo nechajte olej pôsobiť celú noc (ak si vlasy umývate ráno)
  • olivový olej namiesto séra na báze silikónu – hneď po fénovaní naneste maličké množstvo oleja po celej dĺžke vlasov a na ich končeky. Olej vám pomôže skrotiť nepoddajnú hrivu
  • olivový olej plus sérum na báze silikónu – na jednej strane zmes oboch produktov vlasy chráni pred vonkajšími vplyvmi a na druhej ich vyživuje a hydratuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *