Predlžovanie rias: výhody a nevýhody

Všetky ženy chcú bez pochýb vyzerať užasne. Čo všetko pre to robia? Kupujú si nové šaty, menia účesy, chodia na skrášľovacie procedúry a tiež… si predlžujú riasy. Prečo? Ako môžu dlhšie riasy zlepšiť život ženy? Môžu aj nemusia. Bez pochýb, je tu niekoľko výhod. Ale, sú tu tiež isté nevýhody. Prečítajte si o plusoch a mínusoch predlžovania rias, o jednotlivých metódach, a sami sa rozhodnite, či vám stoja za to, aby ste vyzerali neodolateľne, alebo vám stačí byť prirodzenou.

Ako vyzerá predlžovanie rias?

Predtým ako vymenujeme jednotlivé výhody a nevýhody, pozrime sa spolu ako vyzerá v praxi predlžovanie rias. Najprv kozmetička oddelí spodné viečko od horného špeciálnou podložkou. Potom pomocou pinzetu oddelí každú riasy po jednej a ku každej prilepí jednu umelú riasu. Aby sa umelé riasy prilepili ku vašim, použije špeciálne lepidlo, ktoré po uschnutí bude priehľadné a takmer neviditeľné. Celú proces predlžovania rias trvá približne tri hodiny. Na dosiahnutie želaného výsledku je potrebné absolvovať tento proces viackrát za sebou. Ak máte takto predĺžené riasy, nesmiete si šúchať oči, kúpať sa v horúcej vode ani chodiť do sauny či na plaváreň. Tiež máte zakázané spať v polohe na boku alebo na bruchu a používať mastné krémy na oblasť očí.

Predlžovanie rias – výhody

Medzi výhody predlžovania rias patria: perfektný vzhľad v krátkom čase a nenáročnosť pre vás. Predĺžené riasy zostanú na požadovanom mieste niekoľko mesiacov, samozrejme, iba ak je predĺženie urobené profesionálne. Môžete si zvoliť požadovanú dĺžku, hustotu a uhol zatočenia vašich nových rias. Budete si užívať váš nový vzhľad bezproblémovo dlhú dobu. Ale musíte po čase procedúru absolvovať znovu a znovu. Ak ju vynecháte, vaše riasy už nebudú také nádherné. Keď niektoré z vašich pôvodných rias po čase vypadnú, celkový dojem môže byť mierne asymetrický. Ďalšou z výhod je, že už nemusíte používať maskaru a vaše riasy vyzerajú perfektne. Umelé riasy nie je potrebné farbiť, pretože majú požadovanú čiernu farbu (predovšetkým tie, čo sú vyrobené zo srsti norka). Okrem toho, umelé riasy sú vždy správneho tvaru a pekne oddelené od seba, a maskara by ich iba zbytočne zlepila. V podstate, predĺžené riasy sú celkom komfortné.

Predlžovanie rias – nevýhody

Pozrime sa teraz na druhú stranu, nevýhody predlžovania riasy totiž značne prevyšujú spomínané výhody. Začnime tým, že s každou z vašich rias, ktorá prirodzene vypadne, stratíte aj jednu umelú, ktorá je k nej prilepená. Každé nové sedenie u kozmetičky, kde sa vypadnuté riasy dopĺňajú, stojí peniaze. Materiál, z ktorého sú umelé riasy vyrobené a lepidlo, ktorým sa lepia môže spôsobovať alergické reakcie. Hmotnosť umelých rias je pre vaše záťažou a oslabuje ich. Nemôžete používať ani žiadne výživné krémy na riasy, čo ich opäť oslabuje. Riasa na ľudskom oku má životnosť približne 100 až 150 dní. Potom vypadne a na jej mieste začne vyrastať nová riasa. Bohužiaľ ne nej už nebude nalepená umelá, čo sa prejaví ako drobná medzierka medzi riasami, časom ich bude viac a ak neabsolvujete doplnenie, celkový dojem nie je moc dobrý. Okrem peňazí za každé nové sedenie vás to bude stáť aj hodne času. Okrem toho, umelé riasy vyrobené zo srsti sibírskeho norka, či obyčajné z polyesteru môžu byť príčinou alergickej reakcie, pokiaľ máte napríklad citlivé oči. Podobné podráždenie môže zapríčiniť aj lepidlo na umelé riasy. Okrem toho sa pekne naaranžované umelé riasy po čase môžu krútiť, zmeniť tvar a strácať ohybnosť. K nevýhodám môžeme pripočítať aj možné očné či kožné ochorenia. Ak žena absolvuje plastickú operáciu oka môže mať potom potom oslabené riasy, zápal spojiviek, citlivú pokožku v okolí oka a podobne. V takýchto prípadoch sa určite neodporúča absolvovať predlžovanie rias. Viečko totiž musí niesť záťaž navyše v podobe lepidla a umelých rias. Tým sa vaše prirodzené riasy veľmi oslabujú a môžu sa začať lámať, viac vypadávať a podobne. Okrem toho, ak sa rozhodnete pre predĺženie rias, musíte dodržať isté odporúčania a zákazy spomenutí vyššie.

Predlžovanie rias vs. iné metódy

Je takéto predlžovanie rias jedinou možnosťou? Samozrejme, že nie, krásne a dlhé riasy možno dosiahnuť viacerými spôsobmi. Jednou z nenáročných metód je aj používanie kondicionéru na riasy Nanolash. Tento kozmetický prípravok posilňuje, regeneruje a stimuluje rast nových rias. Ba čo viac, Nanolash navyše predlžuje, zahusťuje a stmavuje vaše prirodzené riasy. Prvé zmeny zbadáte už po dvoch týždňoch používania. Ďalšou z výhod Nanolash kondicionéru na riasy je jeho prírodné zloženie, ochrana citlivej pokožky okolo očí a žiadne riziko podráždenia očí. Ak chcete zlepšiť stav vašich rias, vyskúšajte napríklad aj kozmetickú terapiu založenú na aplikácii olejčekov ku korienkom rias. Zabezpečíte im výživu, regeneráciu a hydratáciu a vaše riasy budú doslova žiariť. Ale rozhodne nenarastú dlhšie. Aj šikovným použitím maskary dokážete vytvoriť efekt dlhších rias, stačí si iba kúpiť kvalitnú maskaru a naučiť sa správnu techniku jej nanášania na riasy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *