Nápady na make-up na tohtoročné sviatočné párty a rodinné stretnutia

Poznáme to všetci. Počas tých čarovných dní na konci roka chceme vyzerať čo najkrajšie a zároveň elegantne. Našťastie, máme niekoľko jednoduchých a cenovo dostupných tipov na make-up, ktoré vám pomôžu vyzerať tak úžasne, že vaša rodina a priatelia budú básniť o vašej kráse. Zistite, vďaka akým nápadom na make-up budete na sviatočnej párty, rodinných stretnutiach a plesoch vyzerať úžasne.

Nápady na sviatočný make-up na rodinné stretnutia: Elegantný, ale prirodzený efekt

 1. Hydratujte pokožku. Hydratovaná pokožka je bezpochybne základom dobre vyzerajúceho make-upu, ktorý vydrží neporušene až niekoľko hodín. Je super dôležité, aby ste pokožke dodávali vodu, lebo týmto spôsobom nebude potrebné nanášať niekoľko vrstiev dekoratívnej kozmetiky, teda nebudete mať žiaden efekt masky. Musíte si však pamätať jednu vec: pred nanesením make-upu si na tvár aplikujte hydratačný krém a počkajte, kým sa úplne nevstrebe do pokožky.
 2. Naneste si make-up. Pri výbere make-upu na vaše rodinné stretnutie by ste mali myslieť na dve veci. Na jednej strane by mal vydržať na vašej tvári celý večer, ale na druhej strane nemôže vašu pokožku príliš zaťažiť. Aby splnil obe požiadavky, vyberte si make-up so stredným krytím a naneste ho na plochý štetec. Namiesto toho, aby ste make-up potreli po celej pleti, lepšie urobíte, keď si poklepkáte tvár štetcom, pričom dôraz dáte na rôzne záhyby, ako napríklad tie okolo vášho nosa.
 3. Použite ceruzku na oči. Či už sa zúčastníte štedrovečernej večere alebo rodinného stretnutia, je to skvelý čas na to, aby ste si oči zvýraznili viac ako to robíte normálne. Siahnite po mäkkej ceruzke na oči (napr. perlovej), aby ste svoje krásne oči nechali vyniknúť. Dobrý nápad je skombinovať ceruzku na oči s nejakým žiarivým očným tieňom, ktorý vám dodá viac šarmu a štýlu. Samozrejme, nezabudnite na dobrú maskaru. Keďže toto sviatočné obdobie a rodinné stretnutia sú celkom dojímavé, radšej si vyberte vodeodolnú maskaru – pravdepodobne nebudete nadšení, keď v strede večere sa nánosy maskary roztečú dolu po vašej tvári spolu so slzami, ktoré vyvolali intenzívne emócie.
 4. Naneste si rúž. Keď sa usadíte pri sviatočnom stole, tak si začnete pochutnávať na jedle a pití, a preto by ste mali použiť rúž, ktorý vydrží počas všetkých týchto aktivít. Tentokrát použite buď super dlhotrvajúce rúže (fajn sú matné) alebo farbu na pery, ktorá vám nafarbí pery na niekoľko hodín.

Nápady na make-up na sviatočnú párty: Žiarivý a príťažlivý

 1. Pripravte si pokožku. Dodajte svojej pleti hydratáciu, aby ste predĺžili trvácnosť make-upu. Make-up na sviatočné párty môže byť viac uletený ako ten, ktorý si dávate na rodinné stretnutia, preto môžete vyskúšať nejaké rozjasňujúce krémy, ktoré obsahujú trblietavé čiastočky – bude to mať elektrizujúci efekt na vašich kamarátov.
 2. Zvýraznite si oči. Na horné viečka si aplikujte zlaté alebo medené očné tiene a zvýraznite si líniu rias hnedou (napr. čokoládovou) ceruzkou na oči. Sviatočná párty je jednoznačne príležitosťou, kedy si môžete nalepiť umelé riasy, ale nie je to nutné v prípade, že vaše prírodné riasy sú úžasné (napr. používate sérum na riasy).
 3. Urobte si make-up pier. Keď idete na sviatočnú párty, nemusíte si pery maľovať krvavo červenou farbou. Budete vyzerať dobre aj keď si ich jemne zvýraznite nejakým pekným a trblietavým leskom na pery, ktorý vám dá prirodzený lesk.

Nápady na make-up na sviatočný ples: Výrazný večerný look

 1. Vyberte si dlhotrvajúci make-up. Siahnite po make-upe, ktorý vám nebude stekať po tvári, ani sa nezmieša s mazom. Odporúča sa použiť aj ľahký očný korektor alebo očný krém, ktorý vyživí pokožku a rozjasní túto problematickú oblasť pod očami.
 2. Použite ten správny púder. Vedeli ste, že obyčajný biely bambusový púder vám zabezpečí dlhotrvajúci make-up a zároveň vytvorí takzvaný zaostrený efekt? Jednoducho povedané, takýto púder je známy tým, že odrazí svetlo, takže vaša pleť bude vyzerať nádherne bez ohľadu na to, aké sú svetelné podmienky. Len si ním poprášte tvár a zaručene budete vyzerať skvele na každej fotografii z párty.
 3. Zvýraznite si oči. Namaľujte si očné viečka žiarivým perleťovým očným tieňom vami zvolenej farby. Zdôraznite kútiky očí s o niekoľko tónov tmavšou farbou. Takto si vytvoríte hĺbku. Nezabudnite použiť tmavú tekutú očnú linku a prilepiť si umelé mihalnice, vďaka čomu získate príťažlivejší vzhľad.
 4. Namaľujte si pery na karmínovo. Sme si takmer 100 percentne istí, že budete s sami súhlasiť, keď povieme, že neexistuje lepší typ rúžu na sviatočný ples ako karmínovo červený. Naneste ho starostlivo na pery a pokračujte púdrom. Potom si natrite ďalšiu vrstvu rúžu. Prečo by sme to mali robiť takto? Jednoducho preto, aby ste získali dlhotrvajúci efekt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *