Spoľahlivé riešenia pre mastné vlasy.

Ak sa vám rýchlo mastia vlasy, znamená to, že vaše mazové žľazy nepracujú správne. Zvýšená produkcia mazu spôsobuje že pokožka hlavy a vlasy sa premasťujú. Potom sú nepekné a ťažko sa upravujú. Dôvodom nesprávnej funkcie mazových žliaz môže byť stres, nezdravé stravovanie, časté farbenie vlasov alebo prehrievanie vlasovej pokožky.

hairs

Ako sa starať o mastné vlasy? Prvým krokom je výber správneho šampónu, musí byť určený na mastné vlasy. Používajte iba malé množstvo šampónu a vždy ho zrieďte vodou. Pri umývaní si prstami jemne masírujte pokožku hlavy. Tým sa odstráni odumretá pokožka a zlepší sa prekrvenie. Vlasy si po umytí dôkladne opláchnite. Môžete na to použiť vodu s výťažkami byliniek. Potom aplikujte kondicionér na mastné vlasy a vtierajte ho iba do vlasových prameňov, nikdy nie do pokožky na hlave.

Ako sušiť mastné vlasy? Najprv vyžmýkajte jemne vodu z vlasov pomocou uteráka. Môžete použiť aj papierovú utierku. Ak používate fén, držte ho aspoň 20 cm od hlavy. Na konci sušenia si vlasy prefúkajte chladným vzduchom.

Ako upravovať mastné vlasy? Kefy a hrebene z prírodných materiálov sú ideálnym pomocníkom pre mastné vlasy. Na stajling nepoužívajte prípravky, ktoré vlasy zaťažujú, alebo zvyšujú produkciu mazu. Nepoužívajte žehličku na vlasy ani kulmu, kvôli vysokej teplote.

Ako si pripraviť citrónovú masku na vlasy? Zmiešajte 50 ml vriacej vody s citrónovou šťavou z jedného pomaranča. Aplikujte na pokožku hlavy. Táto maska redukuje produkciu mazu, vlasy odľahčuje a dodá im lesk. Nežiadúce účinky môžu byť podráždenie a vysušenie pokožky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *