Čierna redkovka – skvelá, prírodná kozmetika. V akých produktoch ju hľadať?

Čierna reďkovka je známa predovšetkým v starostlivosti o vlasy – je pravdou, že kozmetika na starostlivosť o vlasy s jej obsahom je vynikajúca, ale stojí za to vedieť, že táto vlastnosť nie je jedinou, ktorou čierna reďkovka disponuje. Je skutočnou vitamínovou bombou pre celé telo a jej vlastnosti poskytovania starostlivosti sa dajú využiť nielen vo vlasovej kozmetike.

5 vlastností čiernej reďkovky

1. Posilňuje, čistí a rozjasňuje pokožku

Dôkladne očistená pleť je najdôležitejším prvkom starostlivosti o ňu – bez toho, nebudú ďalšie fázy starostlivosti o pleť riadne fungovať (napr. prísady z krémov sa neabsorbujú tak dobre, ako by sme očakávali). Čierna reďkovka je v tomto štádiu starostlivosti veľmi užitočná – gél na čistenie pleti a prírodné peelingy s výťažkom z čiernej reďkovky pleť nielen perfektne vyčistia, ale aj osviežia a vyživia. Čierna reďkovka obsahuje množstvo vitamínov B, fosfor, zinok, a vysokú koncentráciu vitamínu C. Účinne odstraňuje všetky toxíny a v krátkom čase zlepšuje celkový stav pokožky.

2. Omladzuje a poskytuje antioxidačné účinky

Čierna reďkovka je tiež bohatá na silné antioxidanty, oplýva vyššie uvedeným vitamínom C a flavonoidmi. Vynikajúco si dokáže poradiť aj so zrelšou pokožkou, spomaľuje proces starnutia a neutralizuje škodlivé účinky voľných radikálov. Čiernu reďkovku môžu používať tiež ľudia s citlivou pokožkou, nakoľko ju nedráždi a nespôsobuje žiadne alergie.

3. Lieči kožné zmeny

Výťažok z čiernej reďkovky je tiež veľmi nápomocný v boji proti akné a všetkým ďalším zmenám kože. Nielenže bráni tvorbe nedokonalostí a čiernych bodiek, ale tiež ličei akékoľvek jazvy a lézie akné, farebné zmeny na koži a pigmentové škvrny.

Čierna reďkovka redukuje všetky druhy nevzhľadných a nežiadúcich zvyškov po rôznych typoch kožných infekcií, obnovuje peknú, jednotnú farbu pleti, jemne ju rozjasňuje a dodáva pleti prirodzený jas.

4. Redukuje vypadávanie vlasov

Nadmerné vypadávanie vlasov je bežným problémom: častokrát je spôsobené zmenou ročného obdobia a niekedy sa mu dá zabrániť jednoducho tým, že do svojho jedálnička zavediete nové, zdravšie jedlá. Vypadávanie vlasov je však problémom, ktorý sa týka ako mužov tak aj žien. Navyše je často spojené so silným, dlhotrvajúcim stresom alebo chorobami.

Ako sa ukázalo, výťažok z čiernej reďkovky je veľmi silným prípravkom, ktorý zabraňuje vypadávaniu vlasov. Ako je to možné? Jej výťažok stimuluje cirkuláciu krvi v pokožke hlavy a následne spôsobuje pevnejšie zakorenenie vlasov vo folikuloch (vlasových cibulkách) a ich posilnenie. Okrem toho čistí pokožku hlavy a vlasy od rôznych nečistôt, čím bráni ich rednutiu. Účinok: vlasy nielenže prestanú vypadávať, ale sa aj podporí ich rast. Čierna reďkovka tiež dokonale čistí pramienky vlasov od rôznych kozmetických prípravkov, toxínov a nečistôt. Šampón s čiernou reďkovkou je velice jemný, vhodný aj pre citlivú pokožku, zabraňuje masteniu vlasov a pomáha v boji proti miernej forme lupín.

5. Zabezpečuje hydro-lipidovú rovnováhu pokožky hlavy

Ako už bolo spomenuté, čierna reďkovka sa stará nielen o vlasy a ich cibulky ale aj o samotnú pokožku hlavy a preto je bežnou súčasťou šampónov proti lupinám. Čierna reďkovka prináša úľavu pokožke hlavy a udržiava v rovnováhe procesy prebiehajúce na jej povrchu. Obnovuje tiež jej hydro-lipidovú rovnováhu inhibíciou seborey, zabraňuje masteniu vlasov, a zároveň v prípade suchej pokožky hlavy prináša úľavu a obnovuje správnu úroveň vlhkosti. Čierna reďkovka navyše vyživuje pokožku hlavy a vlasy po celej ich dĺžke, od korienkov až po končeky. Dodáva celý rad vitamínov a minerálov potrebných na správny rast a správne fungovanie.

Čierna reďkovka – kde ju hľadať?

Našťastie, mnoho kozmetických spoločností si uvedomilo a ocenilo výhody používania čiernej reďkovky a ochotne ju pridávajú do svojich kozmetických produktov. Jedným z najpopulárnejších je napríklad vlasový šampón s obsahom čiernej reďkovky. Pri kúpe takéhoto produktu, vždy skontrolujte, aké množstvo výťažku čiernej repy je obsiahnuté v zložení daného produktu. Čím je v INCI vyššie – tým lepšie bude šampón fungovať.

Na kozmetickom trhu existujú aj vlasové masky a kondicionéry s čiernou reďkovkou – sú vynikajúcou voľbou na detox vlasov, zanechávajú ich čisté a pomáhajú vonkajšej vrstve vlasov zbaviť sa toxínov. Rovnako dobrým produktom, ktorý zamedzuje vypadávaniu vlasov sú všetky typy vlasových vodičiek na báze výťažku z čiernej reďkovky. Tieto druhy produktov často obsahujú aj ďalšie, vhodne vybrané rastlinné výťažky, známe a uznávané v starostlivosti o vlasy, napr. lopúch, praslička a žihľava.

Domáce metódy na výrobu kozmetiky s obsahom čiernej reďkovky

Jedným zo skvelých, podomácky vyrobených kozmetických prípravkov je šťava z čiernej repy. Môžete ju piť, a používať ju tak vo forme doplnku, ale funguje dobre aj pri vonkajšom používaní: môžete si ju votrieť do pokožky hlavy alebo si ňou namiesto tradičného tonika umyť tvár.

Šťava z čiernej repy pridaná k bielemu alebo zelenému ílu posilňuje ich vlastnosti a je skvelou prísadou masky na tvár.

Výťažok z čiernej reďkovky sa môže použiť aj vo forme vlasovej hmly. Je vhodné ho kombinovať so zvoleným prírodným olejom a aplikovať ho na vlasy ako olejovú masku, alebo si podomácky vyrobiť olejovú hmlu na vlasy, ktorú si nastriekate na vlhké vlasy po ich umytí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *