Chilli papričky na rast vlasov – Recepty na výrobu domácich produktov

Rýchly spôsob ako si vypestovať dlhé vlasy. Existuje vôbec? Hlavnou postavou v nasledujúcom príspevku bude chilli paprička – ďalší prírodný produkt, ktorý má podporovať rast vlasov. Aké má vlastnosti a ako ich využiť vo svojej rutine starostlivosti o vlasy?

Všetci poznáme chilli a viac menej sme oboznámení aj s tým, ako vyzerá. Existuje však veľa rôznych druhov chilli papričiek – napríklad kajenské korenie, Jalapeño alebo piri piri. Táto rôznorodosť nie je vôbec problémom, pretože všetky majú niečo spoločné – pikantnosť, ktorá je spôsobená kapsaicínmi obsiahnutých v chilli. Táto konkrétna ingrediencia robí chilli vo svete krásy tak veľmi žiadúcim.

Výhody chilli papričiek 

Túto obľúbenú ingrediencia môžeme nájsť takmer v každej kuchyni a dokáže robiť zázraky aj v kozmetike. Výhodami chilli, o ktorých možno neviete sú hrejivé, tuky spaľujúce, liečivé a bolesť utišujúce účinky.

Chcete sa dozvedieť, ako presne fungujú chilli papričky?

  • Majú hrejivé vlastnosti.
  • Spúšťajú spaľovanie tukových tkanív.
  • Zmierňujú bolesť.
  • Zvyšujú imunitu.
  • Dodávajú vitamíny a minerály.

Pálivé kozmetické produkty – využitie chilli papričiek

Vzhľadom k tomu, že majú chilli papričky spaľujúce a hrejivé vlastnosti, nájdete ich najmä v anticelulitídnych výrobkoch. Vďaka vysokému množstvu kapsaicínu, produkty obohatené o chilli zvyšujú tok krvi a stimulujú nepretržitú obnovu a opravu kožných buniek. Niet divu, že sa drobné chilli papričky pridávajú do hrejivých telových peelingov, zoštíhľujúcich krémov a kúr podporujúcich rast vlasov.

Aké sú výhody chilli na vlasy?

  • Posilňuje a zabraňuje vypadávaniu vlasov
  • Urýchľuje rast vlasov
  • Inhibuje baktérie a má čistiaci a antiseptický účinok

Chilli v produktoch na vlasy – hotové a podomácky vyrobené

Je zrejmé, že v rámci svojej vlasovej rutiny môžete používať či už hotové alebo DIY chilli produkty. Obe možnosti majú ako pozitívne tak aj negatívne stránky.

Milovníci domácej starostlivosti o vlasy si radi pripravujú svoje vlastné produkty s chilli, napr. olejček alebo masku – je to prírodnejšie riešenie, ktoré si môžete prispôsobiť vašim vlastným potrebám a tiež presne viete, aké prísady používate.  Ukázalo sa však, že už hotové chilli produkty na vlasy majú vo všeobecnosti lepšie zloženie ingrediencií a poskytujú silnejší účinok, ale sú aj o to drahšie.

Ako si vyrobiť vlastný produkt na vlasy s obsahom chilli? Pozrite sa na dva najjednoduchšie, najúčinnejšie a najrýchlejšie recepty.

Recept 1. Chilli olej na rast vlasov

Domáca výroba chilli oleja na rast vlasov je extrémne jednoduchá. Najemno nakrájajte jednu chilli papričku (so semiačkami, ktoré obsahujú najviac kapsaicínu), namočte ju do vybraného oleja (napr. arganový olej, olivový olej, mandľový olej). Olejček si vmasírujte do pokožky hlavy, hodinu až dve pred samotným umytím vlasov.

Recept 2. Chilli maska na rast vlasov

Zmiešajte niekoľko lyžičiek bieleho jogurtu s jednou lyžičkou sušených chilli papričiek a svojim obľúbeným olejom, napr. arganovým. Olej vyživuje a jogurt zároveň upokojuje podráždenú pokožku. Masku si aplikujte na pokožku hlavy pred umývaním vlasov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *