Olej z mrkvových semien: Benefity pre pokožku a vlasy

Olej z mrkvových semien (INCI: Daucus Carota Sativa <<Carrot>> Seed Oil) je naozaj niečo. Má výraznú oranžovú farbu a skutočne charakteristickú vôňu, ktorú mnoho ľudí považuje za lákavú a atraktívnu. Vyniká medzi ďalšími kozmetickými olejmi kvôli vysokej koncentrácii betakaroténu a živín, ktoré sú známe svojimi vynikajúcimi vlastnosťami na vlasy a pokožku. Tu je návod, ako používať olej z mrkvových semien.

Pre koho je dobrý olej z mrkvových semien?

Olej z mrkvových semien je vďaka svojim upokojujúcim účinkom dobrý na citlivú, suchú a podráždenú pokožku. Tento oranžový kozmetický olej môžete používať aj na starostlivosť o zrelú pokožku s prvými známkami starnutia (napr. ochabnutím). Nie je ťažký, ani komedogénny, čo znamená, že sa môže nanášať aj na mastnú pokožku, ktorá vylučuje príliš veľa mazu a nekontrolovateľne sa leskne. Je zaujímavé, že mrkvový olej prináša úľavu aj spálenej a obarenej pokožke, a zároveň redukuje rôzne typy pigmentových škvŕn. Je dobre známy tým, že dokáže ochrániť pokožku pred nepriaznivým vplyvom poveternostných podmienok, ako je silný vietor, pálivé slnko, mrznúce teploty a dokonca aj UV žiarenie.

Benefity oleja z mrkvových semien

  • regeneruje pokožku
  • dodáva suchej pokožke hydratáciu
  • upokojuje podráždenú pokožku
  • pomáha zmierniť vrásky
  • spomaľuje starnutie
  •  zjednocuje tón pleti
  • má protizápalový účinok

Čo je ukryté v mrkvovom oleji?

Aké látky robia olej z mrkvových jadier taký výnimočný? V prvom rade je to bohatý zdroj vyššie zmieneného betakaroténu. Tento olej prírodného pôvodu je navyše plný vitamínu A, E, B1, B2 a C. Medzi kyselinami, ktoré sa nachádzajú v mrkvovom oleji, dominujú tri: kyselina stearová, kyselina linolová a kyselina palmitová.

Ako vyťažiť maximum z oleja z mrkvových semien?

Najčastejšie sa olej z mrkvových semien používa proti štiepeniu vlasov. Namiesto obyčajného krému na ruky si na ruky môžete naniesť kúsok tohto oleja a votrieť ho aj do nechtov. Tento oranžový kozmetický olej je, vďaka vysokému obsahu vitamínov zo skupiny B, skvelou náhradou rôznych kondicionérov, ktoré sa používajú na zlepšenie kvality nechtov a vlasov. Okrem toho si môžete mrkvový olej naniesť na tvár, krk a hrudník vždy, keď nechcete používať obyčajné krémy určené na tieto časti tela. Tí, ktorí majú radi podomácky vyrobenú kozmetiku môžu siahnuť po oleji z mrkvových semien a vyrobiť si svoje vlastné domáce ílové masky na tvár. Keďže je mrkvový olej plný betakaroténu, tak je to čisto prírodná alternatíva ku komerčným samoopaľovacích produktom. Nakoniec slúži aj ako kozmetický produkt po opaľovaní.

Čo rozprávajú o oleji z mrkvových semien používatelia?

Väčšina používateľov hovorí, že mrkvový olej je skvelým produktom na leto. Nielenže upokojuje a ošetruje opálenú pokožku, ale tiež zvýrazňuje prirodzený odtieň opálenej pleti. Niektoré ženy si radi pridávajú niekoľko kvapiek oleja z mrkvových semien do pleťových krémov a telových balzamov. Je známy aj tým, že vyživuje suché a zničené končeky vlasov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *