Bylinné vlasové šampóny – sila prírodnej vlasovej kozmetiky

Bylinné vlasové šampóny – čím to je, že si stále držia svoje miesto na výslní? Ukázalo sa, že matka príroda je dokonalou, kvalifikovanou kozmetičkou, ktorá jedná ako profesionál a má riešenie pre každý problém. Ak ste doposiaľ nevyskúšali bylinnú alternatívu starostlivosti o vlasy, je najvyšší čas aby ste sa sami presvedčili, aká prospešná môže byť!

Bylinné šampóny sú prírodné, založené na tradičných receptúrach a úplne bezpečné pre pokožku hlavy. Neobsahujú škodlivé parabény, silikóny alebo látky ako SLS, SLES, ktoré sú komedogénne, zaťažujú vlasy a môžu narušiť prirodzený cyklus pokožky hlavy.

Ponuka „bylinných“ šampónov je veľmi široká. Pre každý typ vlasov sa nájde vďaka množstvu prírodných ingrediencií obsiahnutých v šampóne to pravé orechové. Mastné ťažké vlasy, ako aj oslabené, krehké, tenké či vlasy s lupinami majú možnosť dostať tú správnu starostlivosť, prispôsobenú ich potrebám.

Vedeli ste, že…

…účinok bylín je oveľa silnejší ako ingrediencie bežných šampónov vyrábaných v laboratóriách? Je to spôsobené tým, že bylinné zmesi obsahujú množstvo aktívnych látok, ktoré pôsobia na vlasovú kôru. Za to syntetické šampóny, obsahujú ťažké silikóny, ktoré pôsobia iba na povrch vlasov. Ak snívate o hĺbkovej regenerácii a zlepšení celkového stavu vlasov – zvoľte bylinnú starostlivosť.

Ako si vybrať ten najlepší šampón na vlasy?

Najprv by ste sa mali bližšie pozrieť na stav vašich vlasov a posúdiť, akú starostlivosť potrebujú – šampón musí zodpovedať ich typu. Uvedomenie si problémov, ktorým čelíme pri starostlivosti o vlasy nám pomôže určiť, aký šampón by ste mali používať. Z toho dôvodu

 • mastné a ťažké vlasy – vyberte si šampón s výťažkom zo žihľavy alebo lopúcha;
 • vlasy, ktoré nadmerne vypadávajú – okrem už spomínanej čiernej reďkovky, užitočný bude aj výťažok z prasličky;
 • suché vlasy sa potešia extraktu z ľanových semien alebo prvosienky;
 • zrelé a matné vlasy, ktorým chýba objem najlepšie oživí šampón s výťažkom z chmeľu;
 • tenké a jemné vlasy – vyberte si šampón s výťažkom z koreňa ženšenu.

Vlasy pod špeciálnym dohľadom – bylinné šampóny

Okrem „bežných“ problémov s vlasmi a pokožkou hlavy sa môžu vyskytnúť aj iné, závažnejšie alebo nepríjemnejšie problémy: lupiny, veľmi silná seborea, odlupovanie kože na pokožke hlavy, svrbenie, zvýšené vypadávanie vlasov, atď. Sú bylinky schopné proti nim bojovať? Ukázalo sa, že dokážu byť skvelou oporou pre extrémne slabé, unavené vlasy, ktoré si vyžadujú osobitnú starostlivosť. Ktoré byliny sú vhodné na tieto špeciálne úlohy?

 • Brezový decht a výťažok z čiernej reďkovky – postarajú sa o vlasy s lupinami.
 • Ľubovník bodkovaný a šalvia – posilňujú oslabené vlasy a zlepšujú krvnú cirkuláciu v pokožke hlavy.
 • Komonica lekárska – ideálna na leto – chráni vlasy pred nepriaznivými účinkami vonkajších faktorov.
 • Vlasy s lupinami budú potrebovať šampón s výťažkom z čiernej reďkovky alebo s brezovým dechtom.
 • Tužobník brestový – chráni vlasy a upokojuje pokožku hlavy.
 • Borievka – obnovuje vitalitu a pružnosť extrémne oslabených vlasov.

Dôležitým faktorom určujúcim účinok daného šampónu je jeho zloženie. Dokonca aj v týchto bylinných a – zdalo by sa, že – prírodných produktoch, môžu dominovať parabény a škodlivé alkoholy s krátkym reťazcom, ktoré môžu dráždiť pokožku hlavy a vysušovať vlasy. Uistite sa, že si pred kúpou výrobku prezriete zoznam jeho použitých ingrediencií a tak zistili, či je produkt naozaj celkom prírodný a bezpečný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *