Vitamín A v starostlivosti o pleť: prehľad najlepších pleťových sér s retinolom

Retinol v sebe skrýva mnoho tajomstiev. Podľa známych účinkov v starostlivosti o pleť ho považujeme za nenahraditeľnú zložku v kozmetike spomaľujúcej starnutie. Pleťové sérum s retinolom by malo byť vašim prvým a nevyhnutným krokom pre udržanie mladistvého vzhľadu. Ktoré sérum s vitamínom A by ste si mali vybrať, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky?

Než sa pustíme do hodnotenia najlepších produktov s retinolom, povedzme si najskôr, prečo je tento nenápadný vitamín tak vyhľadávanou zložkou v starostlivosti o starnúcu pleť.

Retinol, to je vitamín A

Niektorí ľudia vás budú varovať pred retinolom, pretože si myslia, že spôsobuje podráždenie a alergické reakcie, zatiaľ čo iní ho zaryto odporúčajú pre každodenné použitie, pretože pomáha liečiť akné, omladiť pleť a minimalizovať vrásky. Aká je pravda?

Retinol je derivát vitamínu A, ktorý sa najviac pužíva pri liečbe akné, ale tiež ho nájdeme v produktoch proti vráskam a na odstránenie tmavých škvŕn na pleti. Je veľmi účinnou látkou proti starnutiu, ktorá má iba jednu chybu. Používanie prípravku s príliš vysokou koncentráciou vitamínu A môže skutočne vyvolať podráždenie a spôsobiť citlivosť pleti na slnečné žiarenie.

Prečo sérum s retinolom?

Najlepšou voľbou je používať retinol vo forme séra, vyhnúť sa dennému používaniu a aplikovať ho pred hydratačným krémom. Dodržovaním týchto zásad využijete naplno jeho potenciál pre starostlivosť o pleť a ochránite pokožku od nepríjemností.

Aké účinky prináša pravidelná aplikácia séra s retinolom? To väčšinou závisí od stavu vašej pleti na začiatku používania séra, no retinol v každom prípade:

  • odstraňuje odumreté bunky a vyhladzuje pokožku.
  • redukuje vrásky a tmavé škvrny.
  • dodáva pleti pružnosť a objem.
  • uvoľňuje upchaté póry pokožky a robí ich menej viditeľnými.
  • minimalizuje výskyt akné a komedónov.
  • pleť zanecháva žiarivú a zdravo vyzerajúcu.

RECENZIE SÉR S RETINOLOM

Prinášame vám prehľad najpredávanejších pleťových sér s retinolom, o ktorých sa oplatí uvažovať, keď si vyberáte produkt pre každodennú starostlivosť o pleť. Tu sú najlepšie z najlepších pleťových sér s vitamínom A.

Najlepšie pleťové sérum Nanoil

▶ Nanoil: pleťové sérum s vitamínom A (Retinol Face Serum)

Objem: 50 ml

Podľa tvrdení zákazníkov je v súčasnosti pleťové sérum s retinolom od Nanoilu to najlepšie, čo kozmetický trh ponúka. Účinok tohto vysoko koncentrovaného séra je potvrdený odborníkmi z oblasti starostlivosti o pleť. Sklenená fľaštička obsahuje čistý vitamín A a na antioxidanty bohatý extrakt z rastliny Boerhavia Diffusa.

Pleťové sérum s retinolom od Nanoilu sa môže používať ako súčasť rannej, ale aj večernej starostlivosti o pleť. Vďaka svojej ľahkej receptúre sa dokonale vstrebáva, účinkuje priamo vo vnútri pokožky, bojuje proti vráskam a zlepšuje celkový vzhľad pleti. Toto je jediné sérum s retinolom, ktoré nielenže odstraňuje hyperpigmentáciu a vrásky, ale vylepšuje tiež celkový vzhľad tváre, pričom obnovuje zdravie pokožky a pomáha k dosiahnutiu bezchybnej pleti.

Prečítajte si viac: www.nanoil.sk

▶ Kiehl’s: Nočný regeneračný olej (Midnight Recovery Concentrate)

Objem: 15/30 ml

Toto malé balenie na noc vhodného koncentrátu je jedným z najpredávanejších produktov s retinolom. Sérum je určené iba na nočné použitie, pretože jeho hlavnou úlohou je pleť opraviť a oživiť, pričom tiež pokožke dopĺňa prírodné živiny, ktoré sa počas dňa vyčerpali.

Musíme zdôrazniť, že 99,8% produktu nočného regeneračného oleja od značky Kiehl’s tvoria prírodné látky. To však ale neznamená, že je tak vysoká cena tohto séra oprávnená. Okrem vitamínu A obsahuje levanduľový olej, pupalkový olej a olivový skvalán (náhrada prírodného skvalánu nachádzajúceho sa v ľudskej pokožke).

▶ The Ordinary: 0,2% retinol v skvaláne (Retinol 0,2% in Squalane)

Objem: 30 ml

Ďalšie sérum s retinolom, ktoré sme zaradili do nášho prehľadu, pochádza od slávnej značky The Ordinary. Receptúra tohto produktu neobsahuje žiadnu vodu, len 0,2% čistý retinol. Jedná sa síce o nízku koncentráciu vitamínu A, ale aj toto množstvo skutočne stačí na boj proti vráskam a na navrátenie objemu pleti. Nanešťastie si ale na výsledky musíte počkať celkom dlho.

Retinol v skvaláne od značky The Ordinary obsahuje extrakt z paradajok, vitamín A, skvalán, ktorý je zásadný pre krásnu pleť, a protizápalový extrakt z rozmarínu. Ak vašu pokožka však čokoľvek ľahko podráždi, radšej si vyberte produkt s menším počtom zložiek.

▶ Peter Thomas Roth: Nočné protivráskové sérum s retinolom (Retinol Fusion PM)

Objem: 30 ml

Nočné protivráskové sérum s retinolom od značky Peter Thomas Roth je jedno z najdrahších sér, ktoré sme do prehľadu zaradili. Pri pohľade na tmavú fľaštičku by sa vám mohlo zdať, že ide o produkt určený pre mužov, no v skutočnosti je toto sérum navrhnuté pre akýkoľvek typ pleti, pričom je hlavne určené pre matnú pokožku bez života. Dlhodobé používanie by malo redukovať vrásky, aj keď nočné sérum s retinolom od značky Peter Thomas Roth nie je zahltené veľkým množstvom zložiek. Zo zloženia za zmienku stojí tokoferol (vitamín E) a skvalán, no bohužiaľ obsahuje aj silikóny a alkoholy.

▶ REN Clean Skincare: Protivráskové bio olejové sérum s retinolom (Bio Retinoid Anti-Wrinkle Concentrate Oil)

Objem: 30 ml

Ďalším produktom s retinolom, na ktorý sa pozrieme, je protivráskové bio olejové sérum s retinolom od značky REN Clean Skincare. Je založené na olejovej báze, obsahuje mocný retinol a patrí do rady produktov REN Keep Young And Beautiful. Obsahuje vysokú koncentráciu vitamínu A a lipidov, ktoré pleti prospievajú, pričom by sa malo používať každý deň. Sérum by sa malo aplikovať na pleť večer. Minimalizuje vrásky, hydratuje a vyrovnáva tón pleti.

▶ Neauvia: Sérum s retinolom (Retinoids Serum)

Objem: 30 ml

Sérum s retinolom od značky Neauvia je posledným produktom s retinolom, ktorý sa dostal do nášho prehľadu. Elegantná čierna fľaštička skrýva koncentrované sérum s 1% retinolovým komplexom. Obsahuje tri formy vitamínu A: čistý retinol, bio-retinol extrahovaný z rastlín a retinaldehyd.

Sérum s retinolom od značky Neauvia sa odporúča najmä na redukciu vrások a pigmentových stôp, pretože pri pravidelnom používaní vyrovnáva tón pleti a dodáva jej pružnosť. Ak by ste chceli vyskúšať jeho potenciál, musíte bohužiaľ siahnuť hlboko do peňaženky.

Zhrnutie

V súčasnosti ponúka kozmetický trh mnoho produktov s obsahom retinolu. Vitamín A sa stal tak obľúbeným, že výrobcovia kozmetiky robia, čo môžu, aby dopyt uspokojili. Pri výbere musíme dbať na tú najlepšiu kvalitu séra s retinolom. Skutočne kvalitný produkt musí obsahovať správnu formu vitamínu A v účinnej koncentrácii, pričom jeho zložky by mali byť prírodné a starostlivo vybrané.