Ako mať neustále nádherné ruky a nechty?

Ruky sú častou nášho tela, ktorá je zvyčajne odhalená a málokedy ju zakrýva oblečenie, takže by sme si ich určite mali udržiavať upravené. Pokožka na rukách sa ľahko poraní a poškodí. Čo môžete urobiť preto, aby ste mali zdravé, hebké ruky?

Na naše ruky neustále pôsobia negatívne vplyvy poveternostných podmienok. Škodlivé UV žiarenie urýchľuje proces starnutia pokožky. Poskytnite svojim rukám ochranu.

Ako sa postarať o pokožku na rukách?

Ruky a nechty sa jednoducho poškodia, takže nezabudnite na základné pravidlá a prevenciu. Natierajte si ich tak často, ako je to možné. Vždy majte poruke krém na ruky a najlepšie taký, ktorý je plný vitamínov a upokojujúcich a ochranných ingrediencií. Je dôležité, aby obsahoval ureu, vitamín A a E, plus slnečné filtre. Po každom umývaní rúk si aplikujte hydratačný krém a používajte len jemné mydlá, ktoré nenarušujú rovnováhu pH.

Peelingy sú tiež užitočné a môžete si ich pripraviť aj doma. Pri upratovaní si naneste ochranné rukavice, aby ste minimalizovali kontakt s čistiacimi prostriedkami.

Starostlivosť o nechty

Udržiavajte si ruky stále hydratované! Predovšetkým si nájdite produkt, ktorý ruky hydratuje zvnútra. Nasaďte si rukavice, aby ste si nepoškodili nechty pri domácich prácach. Ak si robíte manikúru, vždy používajte vysokokvalitné produkty. Používajte papierový alebo sklenený pilník, lebo kovové pilníky môžu nechty rozštiepiť. Nevynechajte ani spevňujúce laky na nechty. Nezabudnite si nechty pravidelne vyživovať a chrániť.

Vítaná je aj zdravá nechtová kožtička, takže je nutné ju ošetriť tými správnymi produktami. Používajte také, ktoré ju zmäkčujú a potom si kožtičku zatlačte. Do nechtov a pokožky si votrite čistý rastlinný olej. Aby bola nechtová kožtička hydratovaná, natrite si trochu vazelíny. Suchá, popraskaná pokožka nevyzerá pekne.

Z času na čas choďte do salóna na profesionálnu manikúru, aby ste mali perfektný tvar nechtov a budete to mať neskôr s ich starostlivosťou jednoduchšie.

Manikúra

Je množstvo spôsobov ako mať perfektnú manikúru. Ak chcete niečo lacnejšie, urobte si manikúru doma. Budete potrebovať niekoľko základných vecí, ako sú vatové tyčinky, zatlačovač nechtovej kožtičky, zmäkčovač nechtovej kožtičky, pilník na nechty a misu naplnenú vodou a mydlom. Nechtovú platničku si dôkladne vyčistite. Potom si opilníkujte nechty a zatlačte kožtičku. Naneste si podkladový lak, lak na nechty, vrchný lak a to je všetko!

Každej žene sa páčia upravené ruky a nechty. Krásna manikúra vám zdvihne náladu, takže relaxujte a vyhraďte si trochu času. Nemusí vám to robiť kozmetička. Vyskúšajte domáce spa rúk a nechtov: pripravte si peeling, tekutý parafín a rukavice. Odstráňte si lak na nechty, namočte si ruky do teplej vody, naneste tekutý parafín a rukavice. Nechajte si ich cez celú noc. Na druhý deň vás očaria super hebké, krásne ruky a nechty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *