Ako sa zbaviť popraskaných a popukaných pier?

Popukané pery sú problémom, ktorý postihuje väčšinu ľudí, najmä v zime. Najčastejšie sú výsledkom nesprávnej kozmetiky a nízkej teploty. Bežné lesky na pery a rúže nechránia pery pred mrazom a inými škodlivými faktormi. Z tohto dôvodu by ste si mali vybrať produkty starostlivosti obsahujúce vitamíny a rastlinné extrakty (napr. pupalku dvojročnú). Ako zabrániťv výskytu a vyliečiť popukané pery?

Popukané pery – príčiny

Popukané pery môžu mať mnoho príčin. Niektoré z nich sú:

  • príliš dlhý pobyt v suchých priestoroch alebo v chladných podmienkach,
  • konzumácia korenených a slaných jedál,
  • olizovanie pier vonku,
  • hormonálna nerovnováha,
  • nedostatok vitamínu B,
  • precitlivenosť na zložky v rúžoch a iných kozmetických prípravkov na pery,
  • používanie rúžov ​​obsahujúcich alkohol.

Popukané pery – lieky

Existuje mnoho spôsobov, ako vyliečiť popukané pery. V drogériách sú hotové ošetrenia na pery. Môžete si však rovnako dobre urobiť takúto kozmetiku sami doma – všetko, čo potrebujete, je hnedý cukor a olivový olej. Na tento účel môžete použiť aj mäkkú zubnú kefku, ktorá odstráni odumretú a suchú pokožku. Týmto spôsobom si pripravíte pery na hydratáciu. Na dosiahnutie najlepších výsledkov by sa mal dvakrát týždenne používať perový peeling.

Keď sú vaše pery čisté, je čas na hydratáciu a regeneráciu. Aplikujte med na pery a zaistite, aby tam zostal čo najdlhšie. Raz týždenne je vhodné aplikovať silnú vrstvu balzamu, univerzálneho krému, masti z vitamínu A alebo vazelínu. Pred odchodom domov aplikujte balzam na pery s UV filtrom.

Počas celého dňa používajte dobrý rúž. Vyberte si produkty na veľmi suché pery, ktoré sú založené na vazelíne. Ak sú vaše pery nadmerne vysušené a rohy sú popraskané, aplikujte jemný, hypoalergénny krém a mierne antiseptický, napríklad olej z tea tree. Opakujte to niekoľkokrát denne.

S cieľom zlepšiť stav vašich pier čo najskôr, držte kúsok pomaranča medzi perami. Vďaka tomu vaše pery po niekoľkých minútach opäť získajú zdravý vzhľad. Hoci je to účinná metóda, nie je trvanlivá. Je dobré, keď potrebujeme krátkodobý účinok.

Môžete mať popraskané pery kvôli všeobecnej dehydratácii. Ak chcete odstrániť túto príčinu, vypite aspoň 1,5 litra vody denne.

Popraskané pery – lieky

Po prvé, popraskané pery potrebujú správne mazanie. V minulosti sa používal husací alebo kačací tuk, ale v súčasnosti sa používa kokosový olej, olivový olej, alebo bambucké maslo. Všetky tieto produkty sú dostupné vo väčšine drogérií. Pery by sa mali mazať čo najčastejšie.

Ako je to s kozmetikou bežné, stojí za to prečítať si jej zloženie. Ak obsahuje alkohol, nepoužívajte ju na popraskaných perách, pretože môže zhoršiť stav vašich pier. Pokiaľ ide o starostlivosť o pery, je dobré používať iba jedlé produkty, ako napríklad med, ktorý je prirodzeným zdrojom mnohých živín.