Prírodné recepty na domáce bielenie zubov

Ako si rýchlo vybieliť zuby bez toho, aby ste museli odísť z domu? Predtým, ako sa rozhodnete minúť nemalú čiastku na profesionálne bielenie zubov u zubára, pozrite si niekoľko domácich receptov, ktoré vám tiež pomôžu s vybielením zubov. Ako si vybieliť zuby do týždňa? Je možné dosiahnuť tento beauty cieľ len pomocou domácich receptov? Pokračujte v čítaní a zistíte to.

Prečo zuby zožltnú?

Začnime od základov. Ak snívate o bielych zuboch, musíte najprv vedieť, čo ich robí žltými. Týmto spôsobom sa vyhnete všetkým faktorom, ktoré vám zabraňujú dosiahnuť váš cieľ v tejto oblasti. Farba zubov sa mení v dôsledku:

 • zubného povlaku
 • veku
 • niektorých liekov (napr. liekov proti alergii, liekov na vysoký tlak, antibiotík)
 • niektorých dentálnych produktov
 • častej konzumácie kávy, čaju a energetických nápojov
 • fajčenia cigariet
 • zlej ústnej hygieny
 • niektorých jedál (čučoriedky, černice, cvikla)
 • príliš veľa flóru

MINI PRÍRUČKA: AKO SI VYBIELIŤ ZUBY DOMA

1. Jedlá, ktoré vám vybielia zuby

Plánoval si niekto z vás jedálniček tak, aby ste mali belšie zuby? Niekto to naozaj skúsil a účinky sú dokázateľne intenzívne. Väčšina takejto stravy pozostáva z ovocia, ktoré obsahuje kyseliny. Tie majú zosvetľujúci efekt na zuby. Klasikou je citrón. Ak budete piť domácu limonádu (voda + citrónová šťava), čoskoro budete mať belšie zuby. Aké ďalšie produkty vám vedia vybieliť zuby?

 • jahody. Tieto červené bobule obsahujú množstvo kyseliny jablčnej, ktorá je známa tým, že si vie poradiť s fľakmi na zuboch a zosvetliť ich. Ako používať jahody na zosvetlenie zubov? Vyskúšajte ich prekrojiť na polovice, jednu si vezmite do ruky a prechádzajte s ňou po zuboch, akoby ste si ich čistili.
 • orechy a semienka. Napríklad textúra tekvicových, slnečnicových a sezamových semienok je skvelá na odstraňovanie fľakov, ktoré sa vám vytvorili na zubnej sklovine, preto budete mať belší úsmev.
 • ananás. To je náš obľúbený bielič zubov. Obsahuje bromelaín, ktorý funguje ako váš spojenec v boji za zdravšie zuby (bráni vzniku zubného kazu), vybieli zuby a poradí si s fľakmi na zuboch.

2. Ďalšie ľahko dostupné látky, ktoré vám vybielia zuby

 • sóda bikarbóna a citrón pre belšie zuby. Na vybielenie zubov je táto kombinácia je perfektná! Zmiešajte trochu sódy bikarbóny s čajovou lyžičkou citrónovej šťavy. Potom túto pastu aplikujte na zuby a začnite si ich čistiť kefkou, ako to robíte s obyčajnou zubnou pastou. Túto kúru vykonávajte raz do týždňa.
 • jablčný ocot pre belšie zuby. Premieľanie jablčného octu v ústach vám zabije baktérie a pomôže vám odstrániť fľaky na zuboch. Používajte ho každé ráno pred umývaním zubov.
 • aktívne uhlie pre belšie zuby. Aktívne uhlie je zázračná látka! Nie je toxická, pre ľudský organizmus je úplne bezpečná a je neuveriteľne efektívna ako bieliace činidlo na čistenie zubov. Najprekvapujúcejšie je to, že aktívne uhlie neničí zubnú sklovinu, lebo neabsorbuje minerály, z ktorých sú zuby vyrobené – znamená to, že aktívne uhlie nereaguje so štruktúrou zubov. Ako si zuby vybieliť pomocou aktívneho uhlia? Je to jednoduché! Vezmite si jednu tabletu aktívneho uhlia, rozdrvte ju a zmiešajte s trochou vody. Túto pastu aplikujte na zuby a nechajte ju pôsobiť 3-4 minúty. Neskôr si ústa dôkladne vypláchnite a vyčistite si zuby obyčajnou zubnou pastou. Aktívne uhlie môžete používať raz alebo dvakrát týždenne.
 • sóda bikarbóna pre belšie zuby. Vezmite si obyčajnú zubnú kefku, naneste na ňu trochu sódy bikarbóny a začnite si čistiť zuby – to robte niekoľko minút. Ďalší dobrým tipom na bielenie zubov je zmes sódy bikarbóny s peroxidom vodíka. Túto zmes použite na čistenie zubov po dobu 3-4 minút, ústa si vypláchnite a potom si zuby vyčistite obyčajnou zubnou pastou.

Poznámka: Sóda bikarbóna má silný účinok, takže berte na vedomie, že keď ju budete používať príliš často, môžete si poškodiť zubnú sklovinu. Pre istotu nepoužívajte pastu zo sódy bikarbóny častejšie ako raz za týždeň.

 • kurkuma pre belšie zuby. Táto orientálna korenina má jednoznačne fungicídny a antibakteriálny účinok. Keďže dokáže zosvetliť vašu sklovinu, môžete skombinovať trošku kurkumy s vašou obľúbenou zubnou pastou a takto si vyčistite zuby dvakrát do týždňa. Ďalším riešením je zmiešať kurkumu s kokosovým olejom. Ak chcete, môžete túto domácu bieliacu zubnú pastu obohatiť o dve kvapky osviežujúceho mätového esenciálneho oleja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *