Najlepšie pleťové séra proti začervenaniu? Tu je výber TOP 7 sér!

Ak máte kuperóznu pokožku a popraskané cievky, určite poznáte, aké dôležité sú vhodné pleťové produkty na denné používanie. Tie nevhodné môžu takúto reaktívnu pleť podráždiť. Ak chcete pokožke zvýšiť „imunitu“ a posilniť oslabené kapiláry, potrebujete dobré sérum na tvár proti začervenaniu. Kozmetológovia to vidia na vlastné oči: sérum na tvár má najsilnejšie účinky, takže každý trpiaci s metličkovými žilkami by si mal jedno zadovážiť. Ktoré sérum bude pre vašu pokožku to najlepšie? My jeho meno poznáme! Prečítajte si náš rebríček!

Poďme po poriadku: ako má vyzerať starostlivosť o pleť s rosaceou a citlivú pokožku?

Pokožka, ktorá je nezvládnuteľná, zlostná, reaktívna, potrebuje špeciálnu starostlivosť. Určite by sme mali vedieť, čo jej ubližuje a ako si s tým poradiť, aby sa nezhoršoval jej stav, nezintenzívňovalo začervenanie a podráždenie. Tu je desatoro pre starostlivosť o pokožku so sklonom k rosacei:

  1. Nepoužívajte hrubozrnné peelingy, ktoré hrubo obrusujú epidermu, dráždia pokožku a môže to viesť k vzniku popraskaných žiliek.
  2. Pite veľa minerálnej vody, aby sa pokožka nevysušovala.
  3. Nevystavujte sa vysokým teplotám, takže zabudnite na sauny, soláriá a horúce kúpele.
  4. Chráňte pokožku pred studeným počasím a vetrom.
  5. Celý rok používajte opaľovacie krémy (SPF 50 v lete, SPF 20 v zime).
  6. Vyberte si produkty určené na rosaceu a citlivú pokožku.
  7. Obmedzte horúce jedlá a nápoje.
  8. Nepoužívajte pikantné korenie.
  9. Prestaňte fajčiť a piť alkohol.
  10. Do svojej rutiny starostlivosti o pokožku zaraďte dobré sérum proti začervenaniu.

Ako si vybrať najlepšie sérum proti začervenaniu na reaktívnu pokožku?

Dobré sérum proti začervenaniu by malo obsahovať ideálne prispôsobené ingrediencie, ktoré si poradia s neželanými symptómami, ako je začervenanie, vzplanutie, popraskané žilky, pálivý pocit, suchosť a diskomfort. Našťastie nemusíte tráviť veľa času porovnávaním zloženia, ceny, veľkosti a recenzií. Urobili sme to za vás a predstavujeme vám 7 výherných sér na tvár so začervenaním a popraskanými žilkami. Prečítajte si naše zhrnutie a vyberte si to najlepšie sérum na vašu pokožku!

7 NAJLEPŠÍCH SÉR NA TVÁR PROTI ZAČERVENANIU

1. Nanoil Anti-Redness Face Serum

Nanoil Anti-Redness Face Serum

Toto sérum proti začervenaniu má všetko, čo treba na upokojenie, ochranu a posilnenie super citlivej pokožky s popraskanými žilkami. Nanoil Anti-Redness Face Serum zintenzívňuje opravu a chráni nás pred vznikom nového podráždenia. Posilňuje oslabené žilky a chvália si ho pre jeho rýchle účinky, dostupnú cenu, dobrú kvalitu a prospešné ingrediencie. Zameriava sa na riešenie všetkých problémov, ktoré môžu trápiť pokožku s rosaceou. Extra výhodou je veľká fľaška.

Rastlinné výťažky obsiahnuté v tomto sére fungujú úžasne. Extrakt z pagaštanu upokojuje „naštvanú“ tvár, obnovuje silu oslabených žiliek a zabraňuje ich rozširovaniu. Extrakt z cyprusových šišiek hydratuje, zlepšuje vzhľad pokožky a chráni ju v akýchkoľvek podmienkach. Extrakt z lipy uľavuje zapálenej pokožke, zabraňuje ďalšiemu zápalu, zlepšuje podráždenie a posilňuje žilky. Nanoil Anti-Redness Face Serum je obohatené o výborný extrakt z rastliny Boerhavia Diffusa, ktorý zjednocuje odtieň pleti, skrášľuje a bojuje proti vráskam. Chceli by ste vedieť ešte niečo viac? Možno to, kde sa dá kúpiť? Pozrite sa na www.nanoil.sk. Nanoil je to najlepšie, čo môžete citlivej pokožke dať!

2. REN Evercalm Anti-Redness Serum 

Celkom populárne sérum s dobrými recenziami. Znižuje počet vzplanutí a podráždenej pokožke prináša okamžitú úľavu. Pravidelným používaním REN Serum zvýšite odolnosť pokožky voči vonkajším faktorom, ako je vietor, mínusové teploty, vysoké teploty alebo UV žiarenie. Pomáha nám udržať pokožku dlhšie mladistvou. Vyskúšajte ho na pokožke so sklonom k začervenaniu a podráždeniu. Je dobrou voľbou aj na dehydratovanú a pórovitú pokožku. Nezáleží na tom, kedy ho použijete, myslite však na to, že vždy potom použite hydratačný krém.

3. Exuviance AntiRedness Calming Serum

Exuviance je kozmetická značka, ktorá sa preslávila už dávno a bola populárna v profesionálnych kozmetických salónoch. Momentálne je všeobecne dostupná, ale jej vysoká cena nie je povzbudivá. Exuviance AntiRedness Calming Serum je chladivý produkt na upokojenie začervenania a podráždenia, ideálny na rosaceu a citlivú pokožku. Účinky vznikajú pomerne rýchlo, už po niekoľkých týždňoch pravidelného používania. Tento produkt bráni zápalu a posilňuje kapiláry.

4. Jart+ Cicapair Tiger Grass Serum

Toto sérum púta pozornosť svojou netypickou receptúrou. Obsahuje patentovanú ingredienciu, Centella RX, ktorá sa zameriava na upokojenie a ochranu pokožky, plus Cicabond, ktorý je určený na obnovu podráždenej a poškodenej pokožky. Treťou výnimočnou zložkou v sére je Jartbiome alebo unikátny mikrobiómový komplex, ktorý posilňuje a prináša obrovskú úľavu. V recenziách sa dočítame, že výsledky sa ukážu už o niekoľko týždňov a prinesú vytúžený komfort. Je určené na citlivú, dehydratovanú a začervenanú pokožku, ale benefity prináša aj keď bojujete s rosaceou a popraskanými cievkami. Výhodou séra sú jeho rastlinné ingrediencie.

5. Skin Ceuticals Redness Neutralizer

Skin Ceuticals Redness Neutralizer je ľahký gel-krém. Hoci jeho objem je 50 ml, nevydrží dlho. Do rebríčka sme ho zahrnuli po tom, čo sme narazili na nejaké pozitívne recenzie. Má dobrý efekt na jemnú pokožku, ošetruje a upokojuje ju, posilňuje kožnú bariéru a zmierňuje diskomfort zapríčinený začervenaním. Pravidelným používaním tohto produktu dosiahnete zjednotený odtieň pokožky a zjemnia sa červené fľaky typické pre rosaceu. Skin Ceuticals Redness Neutralizer obsahuje neuropeptidy a dlhodobo oceňované prírodné látky, ako napríklad bambucké maslo. Síran zinočnatý je účinný na tlmenie zápalu.

6. PCA Skin Anti-Redness Serum

Je to dosť populárne sérum, ale v recenziách sa používateľky sťažujú na jeho malú veľkosť a vysokú cenu! Má však predpoklady upokojiť podráždenú pokožku a rýchlo prinesie úľavu reaktívnej pleti, odstráni začervenanie. Zároveň pomáha podporiť extrémne suchú pokožku. PCA Skin Anti-Redness Serum obsahuje unikátne ingrediencie ako je Aldavine (komplex rias), capparenol a bisabolol, ktoré zmierňujú zápal, ošetrujú kapiláry a prinášajú úľavu. Je to dobrá voľba na pokožku so sklonom k rosacei.

7. Hydropeptide Soothing Face Serum

Toto sérum na tvár sa odporúča na citlivú, začervenanú, podráždenú, ale aj starnúcu pokožku. Receptúra je plná peptidov a rastlinných kmeňových buniek, ktoré červenej pokožke prinášajú tak vytúženú úľavu. Hydropeptide Soothing Face Serum je cenovo náročné, ale vďaka antioxidačným vlastnostiam spĺňa mnoho úloh. Pravidelnou aplikáciou obnovíte hydrolipidovú bariéru, nezaťažíte jemnú pokožku. Je obohatený o Telangyn™, peptid určený na redukciu začervenania.