Najlepšie kúry na popraskané pery

Popraskané pery sú nepríjemných a dokonca aj bolestivým problémom. Vyžadujú si veľa pozornosti a správnu starostlivosť. Prečo pery popraskajú? Aké sú dôvody? Pozrite si tie najlepšie kúry na popraskané pery a dozviete sa všetky odpovede na tieto znepokojivé otázky.

Popraskané pery – príčiny

  • Gény. Aby sme boli úprimní, k popraskaniu pier môže dôjsť z viacerých dôvodov. Niekedy s tým nevieme nič urobiť, hlavne keď dôvod je ukrytý vo vašich génoch. Môže sa z toho vykľuť problém s chronicky popraskanými perami. Ak sa trápite s psoriázou alebo ekzémom, budete náchylnejší aj na popraskané pery.
  • Alergia. Príčinou popraskaných pier môže byť aj alergia. Problematický kožný zápal môže mať pôvod aj v alergickej reakcii na zubnú pastu alebo dekoratívnu kozmetiku. Porozmýšľajte o tom, žeby ste na nejaký čas vyradili konkrétny produkt a možno sa problém vyrieši sám. Keď ste však eliminovali túto možnosť a pery máte stále popraskané, mali by ste navštíviť kožného lekára, aby vám urobil všetky potrebné testy a našiel príčinu.
  • Spálenie slnkom. Aj pokožka na perách sa môže spáliť slnkom. Pery sú náchylnejšie na všetky typy spálenia a poškodenia, lebo pokožka je tu extrémne tenká a citlivá. Okolie pier môže postihnúť rakovina kože. Keď idete von, tak si pery chráňte. Pery popraskané v dôsledku slnečného žiarenia sú oveľa väčším problémom, ako si možno myslíte. Tieto poškodenia vedú k vážnemu ochoreniu – cheilitis exfoliativa. Je to prekanceróza, ktorá si vyžaduje správnu farmakologickú liečbu.
  • Dehydratácia. Veľmi dobre viete, aký má voda obrovský vplyv na organizmus. Ak sú vaše pery suché a popraskané, príčinou môže byť dehydratácia organizmu. Skúste piť veľa vody a zakrátko sa zlepší stav vašej pokožky na perách (samozrejme aj v prípade, že ste mali diagnostikované nejaké ochorenie, piť viac vody nie je nikdy zlý nápad!). Pery sú veľmi tenké a nemajú mazové žľazy, kvôli čomu sú niekoľkokrát náchylnejšie na stratu vody oproti iným častiam tela.
  • Oblizovanie pier. Ak si svoje pery notoricky oblizujete, nečakajte, že budú v dobrom stave. Oblizovanie pier prináša len chvíľkovú úľavu, lebo potom sa vaše sliny vysušia a pery sú opätovne suché, a tak sa to opakuje stále dokola. Je to začarovaný kruh, ktorý nevyrieši problém popraskaných pier. Namiesto oblizovania pier použite balzam na pery a zbavte sa tohto zlozvyku.
  • Vzduch. Hlavne suchý vzduch. Vietor, smog a vzduch nemajú prospešný účinok na citlivú pokožku vašich pier. Použite balzam na pery, ktorý vám ochráni pery pred nepriaznivým vplyvom atmosferických faktorov.

Starostlivosť o popraskané pery

V prvom rade noste všade so sebou hydratačný balzam na pery. Vaše pery ochráni pred vysušením a popraskaním. Ochranné balzamy na pery použite na ochranu vašich pier pred poškodením.

Všímajte si zloženie kozmetiky. Niektoré produkty obsahujú alkohol, ktorý perám škodí a spôsobuje podráždenie a nadmernú suchosť. Uistite sa, že produkt, ktorý si vyberiete, má viac prírodných ingrediencií.

Ak máte popraskané pery, mali by ste prestať používať lesk na pery a rúž, lebo obsahujú ingrediencie, ktoré môžu dodatočne podráždiť pokožku.

Aj konzumácia pálivých jedál v čase, keď máte popraskané pery môže byť veľmi bolestivá. Ak máte suché pery, tak sa im snažte vyhnúť. Keď podstupujete liečbu popraskaných pier, nechoďte vonku, keď mrzne, je horúco alebo fúka silný vietor.

Domáce kúry na popraskané pery

Bambucké maslo, olivový olej, kokosový olej môžu pomôcť s podráždením a zlepšiť stav popraskanej pokožky na perách. Oleje majú regeneračné účinky a vytvoria prírodný UV filter, ktorý chráni pery pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Využite silu prírodných ingrediencií. Pri starostlivosti o popraskané pery je skvelý med, lebo obsahuje vitamíny, enzýmy a aminokyseliny, ktoré hydratujú epidermu. Okrem toho má med antibakteriálne a baktericídne vlastnosti, takže vaše pery budú jemné a hydratované, pričom predídete kožnej infekcii.

Vyskúšajte prospešné účinky aloe vera. Predchádza dehydratácii kožných buniek. Postačí len tenká vrstva. Čo sa týka toho, ako často ho používať, môžete ho používať tak často, ako potrebujete.

Skvelou voľbou je aj vitamín A a vitamín E, ktoré chránia pery a pomáhajú v ich regenerácii.

Kyslá smotana zmäkčí vaše pery a udrží ich hydratované vďaka vysokému obsahu tukov. Na tento problém sú najlepšie prírodné produkty.

Môžete si pripraviť aj peeling na pery s cukrom a olejom. Mali by ste ho používať dvakrát do týždňa, aby ste dosiahli čo najlepší účinok. Môžete si svoje popraskané pery masírovať jemnou zubnou kefkou, čím stimulujete cirkuláciu krvi v perách.

Zmiešajte med a tvaroh! Túto zmes naneste na pery a nechajte pôsobiť približne 30 minút.

Popraskané pery sú nepríjemným celoročným problémom. Nezabúdajte na ochranné opatrenia, ktoré vaše pery ochránia pred nepriaznivým vplyvom atmosferických faktorov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *