Ako by mala vyzerať večerná rutina starostlivosti o pokožku?

Večerná starostlivosť o pleť sa zameriava na čistenie pokožky a na jej upokojenie pred nočným odpočinkom. Ako by mala vyzerať večerná rutina starostlivosti o pokožku?

Čistenie

Je to kľúčová fáza rutiny večernej starostlivosti. Čistenie umožňuje odstránenie mazu, odumretých kožných buniek, make-upu a prachu, ktorý sa usadil na tvári za celý deň. Ak si pravidelne a riadne nečistíte svoju tvár, make-up nikdy nebude vyzerať tak, ako si želáte. Ak chcete predísť sklamaniu, vyberte si čistenie na tvár, ktoré je vhodné pre váš typ pleti. Voda je rovnako dôležitá; najlepšia je destilovaná voda.

Hydratácia

Bez ohľadu na typ pleti musíte pokožku hydratovať. Nočný krém by mal byť koncentrovanejší a mať bohatšie zloženie ako denný krém, aby sa dosiahla maximálna vlhkosť pokožky. Mali by ste ho aplikovať okamžite po kúpeli, pretože pokožka absorbuje všetky cenné zložky ľahšie. Krehká koža okolo očí si vyžaduje aj starostlivosť. Mali by ste si vybrať krémy určené pre túto časť tváre. Stačí trochu poklepať na produkt. Pre lepšie výsledky by ste si mali vybrať sérum, ktoré je ešte bohatšie ako bežné zvlhčovače, ale môžete ich použiť len na veľmi suché oblasti tváre a krku. Tvárové masky, ktoré sa používajú raz alebo dvakrát týždenne, obohatia vašu každodennú starostlivosť o pleť.

Starostlivosť o vlasy

Ak vaše vlasy majú tendenciu lámať sa a zamotať, aplikujte si sprejový kondicionér po umývaní vlasov. Výrobok uľahčuje čistenie a chráni vlasy pred poškodením. Voľný, nízky cop je dobrý nočný účes pre dlhé pramene.

Potrebujete svoj spánok krásy

Nič sa nezmení tvár tak, ako na spánok. Ak chcete vidieť účinky, musíte spať minimálne 7-8 hodín denne a ísť do postele pred 11 hodinou.