Koniec nepoddajným a krepovitým vlasom! Najlepšie vyhladzujúce produkty na vlasy

Ako často sa zvyknete trápiť s rozmotávaním krepovitých a elektrizujúcich vlasov? Vyzerajú vaše vlasy po fénovaní nepoddajne a majú tendenciu kučeraviť sa v dôsledku vlhkosti vzduchu? Nastal čas na vyhladzujúcu kozmetiku alebo najlepšie produkty proti krepateniu vlasov.

Existuje mnoho spôsobov, ako sa dá zabrániť krepateniu vlasov. Môžete si zaobstarať ionizačný fén s funkciou studeného prúdenia vzduchu na získanie hladkých vlasov, a tiež aby vaše vlasové kutikuly ostali nepretržite uzatvorené. Vlasy fénujte vždy tak, aby vzduch prúdil v smere rastu vlasov, teda nadol. Týmto spôsobom zabránite otváraniu vlasových kutikúl.

AKO SA STARAŤ O VLASY TAK, ABY SA NEKREPATILI?

Váš spôsob starostlivosti o vlasy samozrejme ovplyvňuje aj ich vzhľad. Ak sú extrémne suché a poškodené, potom sú žiaľ aj hrubé, matné a krehké. Ak sa zameriate na to, ako sa správne starať o vlasy, vizuálny efekt na seba nenechá dlho čakať. Nastal čas poskytnúť vlasom potrebnú výživu, hydratáciu a posilnenie namiesto maskovania už existujúcich problémov.

Hydratácia – dobre hydratované vlasy sú spravidla hladšie, lesklejšie a jednoducho krajšie. Ak si udržiavate správny stupeň hydratácie, napr. používaním kondicionérov s hydratačnými zložkami alebo zvlhčujúce masky, je vyššia pravdepodobnosť, že sa vlasy nebudú krepatiť, napr. v dôsledku dažďa alebo česania. Hydratácia je základom starostlivosti o vlasy.

Vyživovanie – zdravie vlasov sa odráža na ich vzhľade, takže im nezabudnite poskytnúť základné zložky, akými sú: vitamíny, minerály (zinok, síran, železo, kremík) a mastné kyseliny. Dokonale vyživené, silné a pevne zakorenené vlasy vo folikulách, by sa nemali krepatiť a poletovať všade naokolo. Je to jednoduchý liek na vyhladenie vlasov.

Regenerácia – je tretím krokom, ktorý by ste mali podniknúť, ak vás trápia extrémne krepovité vlasy. Krepatenie zvyčajne postihuje slabé vlasy, ktorým chýbajú proteíny a majú otvoreté kutikuly, ktoré priahnu po živinách. Systematické dodávanie proteínov posilňuje vlasové vlákna a zabraňuje ich neposlušnému poletovaniu; len si dajte pozor na dodanie nadmerného množstva proteínov.

AKO ZÍSKAŤ HLADKÉ VLASY?

Všetky vyššie uvedené kroky vám nezaručia okamžité výsledky. Na regeneráciu, navrátenie vlhkosti a vyživenie vlasov potrebujete čas. Problém s krepovitými vlasmi nám dokáže riadne ztrpčiť život, až kým sa konečne neuzdravia. Dokonca aj zdravé vlasy sa môžu v zriedkavých prípadoch krepatiť, napr. v dôsledku hormonálnej nerovnováhy, chorôb, sezónnch zmien alebo nedostatku niektorých živín.

Vlasy si môžete v každej z týchto situácii zjemniť pomocou tých správnych produktov. Môžu to byť prírodné oleje alebo produkty, ktoré boli špeciálne navrhnuté na krepovité vlasy.

Vlasové olejčeky – olejové kúry na vlasy sú najprírodnejšou cestou. Vlasové olejčeky, ktoré zodpovedajú pórovitosti vašich vlasov, vykonávajú niekoľko úloh naraz: nielenže vlasom dodávajú hladkosť a zabraňujú ich krepateniu, ale tiež nepriamo hydratujú, vyživujú a regulujú procesy prebiehajúce v pokožke hlavy. Môžete ich aplikovať na suché alebo mokré vlasy, votrieť si ich do pokožky hlavy alebo ich pridať do iných vlasových produktov. Skutočne ľahké a rýchlo sa absorbujúce oleje sa môžu používať ako sérum na končeky vlasov, proti ich štiepeniu a krepateniu.

Sérum na vyhladenie vlasov – pomocou produktov na vyhladenie vlasov môžete dosiahnuť rýchleho zlepšenia vzhľadu vašich vlasov. Medzi nimi vládne bezoplachové sérum. Aj malé množstvo dodá vlasom lesk, vyhladzuje vlasovú štruktúru, uľahčuje rozčesávanie a úpravu účesu, a dokonca aj predlžuje trvácnosť účesu. Najpredávanejšími sú hodvábne séra. Pamätajte však na to, že efekt je len povrchový a vydrží iba do prvého umytia vlasov.

Prípravky proti vlhkosti – táto kozmetika funguje tak trochu inak, s cieľom posilniť hydro-lipidovú bariéru vlasov – ochrannú vrstvu, ktorá chráni pred stratou vody vo vnútri vlasu. Tento typ produktov má formu séra, kondicionéra alebo dokonca aj šampónu. Oleje tiež fungujú týmto spôsobom. Môžu sa používať samostatne alebo ako zmes niekoľkých olejov, zatiaľ čo posilňujú prírodný hydrolipidový plášť a chránia pred krepatením spôsobeným vlhkosťou vzduchu.

Kyslé oplachy – ďalšie skvelé riešenie, octové oplachy uzatvárajú vlasové kutikuly, ktoré zadržiavajú vodu vo vnútri vlasu a vlasy zjemnňujú – to tiež bráni ich krepateniu. Aj keď sa nikto nezmieňuje o tom, že oplachy na vlasy fungujú na vyhladenie vlasov, v skutočnosti to tak funguje. Kyslé pH uzatvára vlasové kutikuly, ktoré sa počas umývania vlasov otvárajú, takže ich vracia späť do prirodzeného stavu. Vlasy sú hladšie a ľahšie sa rozčesávajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *