Skrášľovacie návyky pre lepšiu starostlivosť o pleť a vlasy

Ak sa rozhodnete, že chcete zlepšiť svoju starostlivosť o vlasy a pleť, začnite pravidelne začleňovať niektoré z nasledujúcich návykov do svojej skrášľovacej rutiny. Poskytnú vám nespočetné množstvo pozitívnych účinkov, pomôžu vám lepšie sa zorganizovať a možno vašu pleť tiež zbavia nedostatkov.

Používanie oleja na vlasy na noc

Nanášanie oleja na vlasy na noc je skvelou voľbou pre ľudí, ktorí si vlasy umývajú ráno. Takáto procedúra má totiž množstvo výhod. Jednou z nich je aj to, že vlasy sú vystavené pôsobeniu väčšej dávky cenných živín po dlhšiu dobu. Ako sa pripraviť na túto procedúru? Po nanesení vami zvoleného oleja na vlasy si spravte cop alebo drdol a na vankúš si dajte uterák. Je nevyhnutné, aby vybraný olej odpovedal pórovitosti vášho typu vlasov.

Kefovanie suchej pokožky

Vynikajúce ošetrenie, ak trpíte na celulitídu alebo strie. Kefovanie suchej pokožky na tele má takisto veľa pozitívnych účinkov, napríklad zanecháva pokožku pružnú, stimulujte jej prekrvenie, zlepšuje stav pleti, odstraňuje odumreté kožné bunky, zahrieva a pôsobí ako masáž. Na túto procedúru si vyberte hydratujúcu kozmetiku a kefu s prírodnými štetinami.

Čínska banková masáž proti celulitíde

Podobá sa vákuovej masáži, ale robí sa v menšom rozsahu. Pomáha pri liečbe celulitídy a strií a má podobné výsledky ako kefovanie suchej pokožky. No majte na pamäti, že čínska banková masáž môže niekedy bolieť a je časovo náročná.

Darsonvalizácia (elektroliečba)

Táto procedúra má za cieľ dezinfekciu pokožky. Prístroj, ktorý elektroliečbu slúži, používa elektrický výboj na vytvorenie ozónu. Darsonvalizácia je odporúčaná pre ľudí, ktorí trpia na akné a nadmerné vylučovanie kožného mazu. Prístroj sa môže používať na tvár, ale aj na pokožku hlavy.

Pleťová maska

Pleťová maska je dokonalým doplnkom v starostlivosti o pleť. Môžeme si vyberať medzi rôznymi spôsobmi použitia, vlastnosťami a účinkami. Zloženie a textúra masky by mala zodpovedať typu pleti a jej potrebám. Odporúča sa pleťovú masku používať raz alebo dvakrát za týždeň po vyčistení a peelingu pleti. A taktiež ju určite použite pred výnimočnými udalosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *