Najlepšie opatrenia pre elektrizujúce vlasy

Majú vaše vlasy tendenciu meniť sa na nepoddajné, elektrizujúce, s poletujúcimi pramienkami všade navôkol? Čo môžete urobiť pre to, aby ste sa tohto problému zbavili? Pozrite sa na najlepšie spôsoby, ako zmierniť elektrizovanie vlasov v zime.

Skrotiť elektrizujúce vlasy a následne z nich vykúzliť pekný účes môže byť naozaj ťažkým orieškom. Nakoľko je letný čas menej náročný pre vlasy, problém sa začína o toľko viac zhoršovať s príchodom zimy a nevyhnutnosťou nosenia hrubých svetrov, šálov a čiapok. Prečo v zime elektrizujú vlasy viacej?

Elektrizujúce vlasy v zime – príčiny

Vlasy môžu elektrizovať bez ohľadu na ročné obdobie, ale v zime sa to deje určite častejšie. Existuje niekokoľko faktorov, ktoré tento problém zhoršujú práve v chladných mesiacoch. Patria medzi ne zlé poveternostné podmienky – veľké teplotné rozdiely medzi vykurovaným interiérom a mrazivým vonkajším ovzduším zvyšujú statickosť vlasov. Nezabudnime ani na zhoršený stav vlasov, ktoré sú v zime suchšie, tuhšie a krehkejšie. Pri kontakte vlasov s hrubými bavlnenými svetrami, čiapkami a šálmi, sú vlasy oveľa náchylnejšie k elektrizovaniu. Je to skutočne bežný problém.

Ako sa zbaviť elektrizovania vlasov?

ZAOBSTARAJTE SI NOVÚ ČIAPKU

Mnohí ľudia sa v zime radšej vzdajú nosenia čiapky v obavách o nadobudnutie neposlušných elektrizujúcich vlasov. Toto riešenie sa nezdá byť veľmi rozumné, nakoľko si tým môžete privodiť prechladnutie. Zvoľte si radšej lepšie a zdravšie opatrenie – vyberajte si také čiapky, ktoré sú vyrobené z prírodných, hladkých materiálov, napr. tenká bavlna. Čím je materiál hrubší, drsnejší a umelejší, tým je pravdepodobnejšie, že vaše vlasy budú elektrizovať.

ZAOBSTARAJTE SI SPRÁVNY ŠAMPÓN

Zmena šampónu je tým najjednoduchším a najúčinnejším spôsobom, ako sa zbaviť elektrizujúcich vlasov. Suché, vysoko pórovité vlasy sú náchylnejšie na elektrizovanie – vyberte si šampón obohatený o oleje, ceramidy a keratín, ktorý dokáže uzavrieť vlasové kutikuly a vyplniť medzery v štruktúre vlasov. Jednoduché, ale skutočne efektívne riešenie.

OBJAVTE ANTISTATICKÉ PRODUKTY

Produkty vyrobené na elektrizujúce vlasy sú záchranou pre ženy, ktoré bojujú s týmto problémom. Pri hľadaní takýchto kozmetických produktov si všímajte, či produkt obsahuje zložky akými sú med, aloe, arganový olej alebo avokádo, ktoré zaisťujú hydratáciu a hladkosť vlasov, a uzamykajú vodu vo vnútri vlasu.

STUDENÝ OPLACH A FÉNOVANIE

Ak vám elektrizujú vlasy, záleží dokonca aj na spôsobe ich umývana a úprave. Zvoľte si jemne čistiace šampóny, ktoré nezanechávajú vlasy extrémne suché. Vlasy oplachujte studenou vodou alebo kyslým oplachom, napr. octom. Samozrejme, že záleží aj na spôsobe fénovania vlasov. Zabudnite na fénovanie horúcim vzduchom – namiesto toho použite radšej studený vzduch, ktorý pomáha s uzavretím vlasových kutikúl po umytí vlasov. Ak si radi fénujete vlasy, vyberajte si iba také fény, ktoré majú iónovú funkciu, aby ste zachovali prirodzenú hydratáciu a hebkosť vlasov a ochránili ich tak pred elektrizovaním.

ZAOBSTARAJTE SI DOBRÝ ÚČES

V neposlednom rade, tip na úpravu vašich vlasov v prípade, ak trpíte statickou elektrinou vo vlasoch. Nanešťastie, česanie vlasov tento problém častokrát zhoršuje a zintenzívňuje. Málokto vie, že často je na vine materiál, z ktorého je kefa vyrobená – plast a iné umelé materiály. Ak zápasíte s neposlušnými pramienkami, zaobstarajte si drevenú kefu a kefu s prírodnými štetinkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *