Mandľový olej a jeho skrášľujúce a kondicijujúce vlastnosti

Čistý mandľový olej, inými slovami, sladký mandľový olej, je považovaný za jeden z najlepších produktov tohto typu. Rozhodujúcim faktorom je, že je prirodzený, bezpečný a účinný. Mandle a mandľový olej sú obzvlášť populárne medzi taliankami. Aké vlastnosti a zloženie má mandľový olej? Ako funguje a aké je jeho kozmetické použitie?

Mandľový olej – zloženie a vlastnosti

Mandľový olej lisovaný za studena je bohatý na proteínové látky, nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny A, B2, D a E, ako aj minerály, ako napríklad železo, horčík, mangán, fosfor, draslík, sodík a zinok. Mandľový olej je 100% prírodný kozmetický prostriedok, ktorý neškodí novorodencom, tehotným ženám a ľuďom s problematickou pokožkou. Táto skvelá látka podporuje liečbu akné, podráždenia a začervenania. Mandľový olej nedráždi ani senzibilizuje a poskytuje zdravý a krásny vzhľad pokožky a vlasov.

Okrem toho je mandľový olej skvelou základňou pre parfumy, mydlá, krémy, balzamy a masážne oleje. Má jantárovú farbu a svetlú, charakteristickú vôňu.

Mandľový olej je vhodný na použitie maximálne 6 mesiacov po otvorení. Najlepšie je ho skladovať na tienistom mieste, pretože je citlivý na vonkajšie faktory. Z tohto dôvodu môže oxidovať a následne stratiť svoje vlastnosti.

Ako funguje mandľový olej?

Mandľový olej sa považuje za účinné zmäkčovadlo, pretože zabraňuje dehydratácii kožných buniek a dobre ich hydratuje. Okrem toho vyživuje, zjemňuje a regeneruje pokožku, vďaka čomu pokožka znovu získava žiarivosť, sviežosť a zdravý vzhľad.

Mandľový olej chráni pred škodlivými poveternostnými podmienkami, najmä slnkom, vetrom a chladom. Posilňuje hydro-lipidovú vrstvu pokožky, zabraňuje dilatácii kapilár a tým zlepšuje vzhľad pokožky.

Mandľový olej, ak sa používa pravidelne, zabraňuje tvorbe strií a znižuje viditeľnosť jaziev a celulitídy. Z tohto dôvodu stojí za hydratáciu celého tela počas tehotenstva a chudnutia.

Okrem toho má mandľový olej silný účinok proti starnutiu a proti vráskam. Produkt má malú molekulovú hmotnosť, takže preniká do pokožky hlboko a veľmi ľahko zapĺňa vrásky, ktoré sa stávajú plytšími. Okrem toho, mandľový olej inhibuje výskyt nových vrások a spevňuje pokožku.

Mandľový olej – kozmetické použitie

Mandľový olej regeneruje krehké, suché a poškodené vlasy, a preto sa široko používa pri výrobe vlasových kondicionérov. Funguje rovnako ako arganový olej, ale je to oveľa lacnejšie riešenie. Aby ste ho čo najlepšie využili, mali by ste ho vtrieť do vlasov. Pre ešte lepšie výsledky počkajte niekoľko minút a dôkladne si opláchnite vlasy tečúcou vodou.

Okrem toho mandľový olej eliminuje tmavé kruhy pod očami. Stačí skombinovať 2 lyžičky medu, 2 lyžičky mandľového oleja a lyžičku mastného mlieka. Výsledná pasta by sa mala aplikovať na pokožku pod očami približne na dobu 10-15 minút. Potom masku odstráňte vatovým tampónom alebo jemným prúdom teplej vody.

A čo viac, mandľový olej účinne odstraňuje make-up, dokonca aj vodotesnú kozmetiku. Na tento účel stačí namočiť vatový tampón do mandľového oleja, aplikovať ho na časť tváre, z ktorej chcete odstrániť make-up a po 2-3 minútach jemne zatlačiť. V dôsledku toho je tvár čistá a zvlhčená. OCM – metódy čistenia oleja sú dobrou myšlienkou nielen na odstraňovanie make-upu, ale aj na komplexnú hydratáciu a vyživovanie pokožky.

Okrem toho mandľový olej odlupuje odumreté bunky, čo je dôvod, prečo bude fungovať perfektne ako tvárový peeling. Na jeho prípravu stačí zmiešať lyžičku cukru alebo kávy (každá granulovaná) s niekoľkými kvapkami mandľového oleja. V dôsledku toho bude vaša tvár hladká a žiarivá.

Mandľový olej zvlhčuje ruky a nohy, takže ak nemáte svoj obľúbený krém na ruky, vyskúšajte mandľový olej. Vzhľadom k jeho účinnosti, stačí len niekoľko kvapiek na pokrytie pokožky vašich rúk a nôh. Mandľový olej rovnako nahradí balzam na pery a kozmetické prípravky určené na zmäkčenie nechtov a ich okolia. Okrem toho ho môžete pridať do svojho obľúbeného krému a balzamu. Nepreháňajte to s množstvom; inak bude kozmetika príliš mastná.

Mandľový olej – výhody

Stručne povedané, mandľový olej účinne hydratuje, vyživuje a dobre sa vstrebáva a zároveň nezanecháva mastnú vrstvu, preto sa môže použiť aj na masáže tela. Okrem toho sa používa v profesionálnych kozmetických salónach aj pri domácej kozmetike. Mandľový olej je takzvaný suchý olej; pretože štruktúra pripomína ľudskú pokožku, takže s ňou dobre spolupracuje.

Mnohé použitia mandľového oleja sú pôsobivé, ale nie sú to jeho jediné výhody. Mandľový olej je úplne bezpečný, šetrný k pokožke, ľahko sa aplikuje a rýchlo sa vstrebáva bez zanechania mastnej vrstvy na povrchu pokožky. Môžete si ho kúpiť v predajniach so zdravými potravinami, drogériach, lekárňach a internetových obchodoch za prijateľnú cenu. Stojí za to ho používať, pretože poskytuje zdravý a krásny vzhľad ako pokožke, tak vlasom.