Hity blogerov! Najlepšie odskúšané & otestované domáce tonery pokožky tváre [UROB SI SAMA]

Akonáhle celý svet prestal používať pleťové tonery (čo je spojené so spúšťaním prvých micelárnych vôd), bloggeri o kráse podnikli kroky a hovorili, že budú chrániť tonery, čo dokazuje, že sú nezvyčajne dôležité v rutine starostlivosti o pleť a jednoducho … nenahraditeľné. Môžete si vyrobiť tie, ktoré prinášajú skvelé výhody. Zaujíva vás, čo blogosféra hovorí na používanie tónerov pokožky? Tu sú niektoré osvedčené, domáce tonery pre rôzne typy pleti.

Domáce tonery tváre – výhody

Toner na tvár je jedným z neoddeliteľných prvkov dennej starostlivosti o pleť. Blogeri dokazujú, že veľa kožných problémov a všetky druhy kožných dysfunkcií môžu vzniknúť v dôsledku nepoužívania tonera. Po každodennom odstránení make-upu a čistení, pleťový toner upokojuje pokožku, vyrovnáva pH, zjemňuje pokožku a pripravuje ju na ďalšie ošetrenie. Je schopný regulovať prácu mazových žliaz, zmenšuje póry pokožky, zhromažďuje posledné zvyšné nečistoty, robí tvár žiariacou, kontroluje tvorbu mazu, vyživuje, zjemňuje a zabraňuje zápalu … zoznam sa zdá byť nekonečný. Výber správneho toneru zodpovedajúceho typu pleti je kľúčom k úspechu.

UROB SI SAMA – domáci harmančekový toner pre mastnú & kombinovanú pleť

 • pohár destilovanej vody,
 • dve polievkové lyžice sušeného harmančeka.

Nechajte zmes prevariť; keď mierne vychladne (okolo 80 stupňov), prelejte vodu cez harmanček a nechajte ho luhovať asi 20-30 minút pod vekom. Odstráňte bylinky, nalejte tekutinu do fľaše a keď sa ochladí – utrite si tvár ňou pokožku. Harmančekový toner zmierňuje podráždenú pokožku, lieči mierne akné lézie, reguluje činnosť mazových žliaz a zosvetľuje tvár.

UROB SI SAMA – domáci toner z bobkového listu pre akné

 • niekoľko bobkových listov (4-5),
 • pohár destilovanej vody.

Vložte listy do pohára a nalejte horúcu, destilovanú vodu. Vyberte listy a nechajte vodu vychladnúť. Toner z bobkových listov môže mierne vysušiť vašu pokožku a dodať pocit napätosti – takže ak je vaša pokožka náchylná na suchosť alebo podráždenie – nepoužívajte ho každý deň; stačí každé dva alebo tri dni. Môžete taktiež použiť toner topicky a aplikovať len na akné lézie. Pre miernejšiu verziu používajte menej bobkových listov.

UROB SI SAMA – domáci toner zo zeleného čaju pre pokožku náchylnú na akné

 • lyžica organického zeleného čaju,
 • 100 ml vody.

Prevarte vodu a odložte ju, aby sa trochu ochladila (približne 80 stupňov celzia bude optimálne). Namočte čajové lístky a udržujte tekutinu v chladničke – po týždni musíte pripraviť nový toner s použitím čerstvých listov.

UROB SI SAMA – domáci ryžový toner pre suchú pokožku

 • 100 gramov organickej ryže,
 • pohár horúcej vody,

Nalejte prevarenú vodu cez ryžu a položte ju na niekoľko hodín (najlepšie na celú noc) – najprv ju zakryte gázou alebo bavlnenou handričkou. Nezabudnite premiešať infúziu ryže pred spaním a po prebudení. Tento jemný toner je vhodný na použitie len približne tri dni. Potom musíte urobiť ďalší. Zjemňuje, vyživuje a revitalizuje pokožku.

UROB SI SAMA – domáci petržlenový toner na starnúcu pleť

 • trochu čerstvého petržlenu,
 • pohár studenej vody.

Nakrájajte petržlen tak jemne, ako len môžete. Zalejte ho studenou vodou, prikryte handričkou a odložte na pár hodín. Potom ho preceďte pomocou cedníka s malými otvormi a prelejte ho do fľaše. Takýto domáci toner je bohatým zdrojom vitamínov a cenných minerálov. Má hydratačné, upokojujúce, revitalizačné vlastnisto a bojuje proti starnutiu.

UROB SI SAMA – domáci jablkový toner pre zrelú pleť

 • jedno olúpané jablko,
 • dve polievkové lyžice ružového, alebo orieškového hydrosolu.

Nakrájajte jablko na malé kúsky, dajte ich do malého hrnca, zalejte ho pohárom vody a uvarte. Ochlaďte, zceďte a obohacujte hydrosolmi (orieškový hydrosol na starnúcu a mastnú pleť; ružový hydrosol na zažltnutú a suchú pokožku).