Ako mať zdravé vlasy prírodným spôsobom?

Prírodná starostlivosť o vlasy je dobrou voľbou, keď nemáte zaťažené, mastné a matné vlasy. Ale čo ak vaše vlasy potrebujú špeciálnu starostlivosť? Mali by ste využiť prírodnú starostlivosť o vlasy, ktorá vám zabezpečí zdravie a nádherný vzhľad. Pokračujte v čítaní a dáme vám niekoľko tipov, ako na to.

Siahnite po prírodnom alebo micelárnom šampóne

Prírodný šampón prináša pokožke hlavy úľavu, lebo „obyčajné“ šampóny sú plné silikónov a syntetických látok, ktoré majú dobrý čistiaci efekt, ale môžu vyvolať podráždenie. Ak máte veľmi suchú a svrbiacu pokožku hlavy, ingrediencie v šampóne vám môžu byť na škodu. Narušiť rovnováhu pokožky hlavy môžu aj nánosy produktov, prach, smog a toxíny, čo môže viesť k lupinám alebo mastným vlasom. Potrebujete účinné čistiace produkty, ako sú micelárne šampóny, ktoré odstraňujú všetky nečistoty z pokožky hlavy. Zároveň sú ku vlasom a pokožke hlavy šetrné.

Používajte kondicionéry bez silikónov

Pri výbere kondicionéru sa väčšinou nezamýšľame. Chceme účinky ako z reklamy na kondicionér a často sa necháme zlákať sľubmi na obale alebo peknou vôňou. Bohužiaľ, mnoho kondicionérov je plných takých ingrediencií, ktoré vlasy vysušujú a zhoršujú ich stav a nezlepšujú ich kvalitu. Hlavne keď ich používate dlhší čas. Produkty so silikónmi sa navyše ťažko vymývajú. Vyberte si kondicionéry, ktoré vyživujú vlasy vďaka sile prírodných látok. Keď ide o vaše vlasy, nikdy sa neuspokojte s priemerom!

Vypnite fén a vyhoďte žehličku na vlasy!

Vyhodiť, to je asi príliš, ale pamätajte, že pri každom používaní žehličky na vlasy, sa vám spália. Vysoká teplota naruší disulfidové väzby, kvôli čomu je ich regenerácia nemožná. Vlasy sa lámu a rýchlo sa poškodia. Žehličku majte len na špeciálne príležitosti. A vlasy si nechajte vyschnúť na vzduchu.

Nechoďte spať s mokrými vlasmi

Vedeli ste, že mokré vlasy sú veľmi náchylné na poškodenie?! Môžete ich zachrániť: sušte ich uterákom veľmi opatrne. Jemne priložte k vlasom uterák, aby vsiakol prebytočnú vodu. Pri rozčesávaní netrhajte mokrými vlasmi. Robte to opatrne, ideálne použite drevený hrebeň so širokými zubmi, ktorý nevytvára statickú elektrinu. Keď zaspíte s mokrými vlasmi, trú sa o vankúš. To spôsobuje, že sa vonkajšia vrstva vlasu stane pórovitejšia. Tým sa všetko zhorší, vlasy nebudú vyzerať dobre ráno po tom, čo ste sa v noci prehadzovali v posteli. Čo sa týka spánku, ktorý je šetrný k vašim vlasom, zaobstarajte si hodvábnu obliečku na vankúš, ktorá je hladšia a jemnejšie k vlasom ako drsná bavlna.

Naneste si na vlasy olej!

Toto je prevratný zlepšovák čo sa týka vlasovej starostlivosti doma. Ošetrenie vlasov olejom je skvelé pre každého bez ohľadu na vek, typ a farbu vlasov! Oleje sú plné omega kyselín a nasýtených a nenasýtených tukov. Najprv musíte poznať pórovitosť svojich vlasov (testy na pórovitosť vlasov nájdete online) a zistíte, ktoré oleje sú najlepšie pre vaše vlasy. Je skvelé, že oleje nielenže zlepšujú vzhľad vlasov, hydratujú a vyživujú ich, ale tiež majú priaznivý účinok na pokožku hlavy, posilňujú folikuly a stimulujú ich k činnosti. Výsledkom sú vlasy, ktoré sú zdravé a nadmerne nevypadávajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *