Ako a čím by ste si mali umyť vlasový olej po ošetrení vlasovým olejom?

Väčšina ľudí vie, že olej sa používa na hydratáciu vlasov, ale čo robiť, ak chcete odstrániť olej po jeho aplikácii? Nesprávne čistenie vlasov s olejom by mohlo spôsobiť, že olej vytvorí mastný film, ktorý upchá póry pokožky hlavy a zhorší vlasový styling. Preto je dôležité mať v správnou starostlivosť o vlasy. Existuje veľa domácich metód, ako sa zbaviť použitého vlasového oleja, ale tá najefektívnejšia je použiť špeciálne šampón na odstránenie oleja. Tu vám ponúkame rôzne spôsoby, ako a čím môžete vlasy opláchnuť po aplikácii vlasového oleja.

Umytie vlasov s šampónom

Umytie vlasov šampónom je najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť vlasového oleja. Opláchnite vlasy teplou vodou. Malo by sa tejto fáze predchádzať masážou hlavy, čo pomôže rozpustiť struky vlasových olejov. Aby ste dosiahli lepšie a lepšie umývanie, môžete do tekutej látky pridať niekoľko kvapiek lipovej alebo mäty piepornej esenciálneho oleja. Potom naneste dostatočné množstvo šampónu na vlasy, počnúc hornou časťou hlavy. Masírujte šampón jemnými krúživými pohybmi striedajúc ruku. Posúvajte sa dolu ku korienkom vlasov. Nezabudnite, že počas tohto postupu sa nemôžete dopustiť hrubých pohybov. Potom si dôkladne umyte vlasy, kým nebude vo vode čistá. Vypláchnite studenou vodou.

Umytie vlasov octom

Môžete tiež skúsiť umyť si vlasy ocotom. Tento spôsob osvieženia vlasov je skvele vhodný pre mastné vlasy. Skombinujte 1 čajovú lyžičku octu jablčného muštu s dvoma pohármi vody. Opláchnite vlasy octovou kvapalinou. Nechajte vlasy poškvŕkať vo vode a nechajte na chvíľu pôsobiť. Po uplynutí času umyte si vlasy šampónom. Ocot prispieva k prírodnému pH vlasov a pomáha rozpustiť mastnotu na koži hlavy a vlasov a tiež bojuje proti filmu oleja, ktorý sa môže usadiť na vlasoch po použití oleja na ošetrenie vlasov. Nezabudnite, že ocot môže byť trochu dráždivý pre kožu a pretiahnutie jeho koncentrácie môže mať negatívny vplyv na vlasy. Preto je zvyčajne zaradená kúra s octom raz alebo dvakrát mesačne.

Zmiešajte sódu s mydlom

Ľudia takisto používajú sódu na varenie na opláchnutie vlasov po aplikácii vlasového oleja. Jedlá sóda je veľmi účinným prostriedkom na odstránenie nečistôt, ktoré sa uchyľujú k vlasom po ich použití. Môžete si tiež urobiť pasta z pomletých mydiel na pranie vašich vlasov. Na prípravu pasty zmiešajte lyžicu sódy na varenie, lyžicu jemného hnedého mydla, lyžicu šampónu a lyžicu octu jablčného muštu. Aplikujte tento boj s olejom na vlasy. Môžete to urobiť masírovaním kúry do pokožky hlavy. Po 10 minútach umyte vlasy teplou vodou. Teda sa zbavíte mastnoty a použitého oleja a osviežíte vlasy.

Ęterecké oleje

Vaše vlasy môžete tiež opláchnuť esenciálnymi olejmi. Esenciálne oleje, ako je levanduľový a ružový, majú antiseptické, protizápalové a protiplísňové vlastnosti. Sú tiež bohaté na vitamíny a majú hydratačné účinky. Môžete si pomocou nich umyť vlasy po tom, ako ste kožu hlavy vyčistili a ošetrili pomocou olejov. Na prípravu kvapaliny si zmiešajte 2 – 3 kvapky esenciálneho oleja do lyžice bambuckého masla a lyžice kokosového oleja. Aplikujte túto zmes na vlhké vlasy a masírujte ju do pokožky hlavy pomocou prstov. Opláchnite teplou vodou. Vlasy potom budú hydratované, elastické a budú kušu brilantne lesklé.

Dôležité veci,ktoré by ste sa mali pamätať

  • Neaplikujte veľa oleja na raz, aby ste vlasy zjemnili a usilovali sa zbaviť sa oleja len jedinom umytí vlasov šampónom.
  • Umyť si vlasy ocotom by ste mali len raz za mesiac.
  • Pri používaní akéhokoľvek oleja na vlasy sa postupujte veľmi opatrne, pretože ak olej preniká na kožu, môže spôsobiť