Top prírodné prostriedky na rast vlasov

Kto by nechcel mať dlhé, zdravé a husté vlasy? Nahlas si priznajte, že všetci sme si aspoň raz za život povedali túto vetu. Rast a výživnosť vlasov ovplyvňuje veľa faktorov. Niektoré z nich môžeme ovplyvniť, iné vôbec nie. Prinášame vám niekoľko tipov a prírodných prostriedkov, ktoré by vám mali pomôcť dosiahnuť zdravé a silné vlasy.

Aloe vera

Aloe vera je rastlina, ktorá je známa svojimi liečivými schopnosťami od A po Z. Obsahuje vitamíny A, C, E, B1, B2, B3, B6, B12 a mnoho minerálov. Existuje veľa spôsobov, ako si s pomocou aloe vera posilniť vlasy. Môžeme si pripraviť masku, šampón alebo aloe-vera gél.

Koprová voda

Koprová voda prináša mnoho výhod pre vlasové folikuly a podporuje rast vlasov. Koper posilňuje vlasy a stimuluje ich rast. Koprovú vodu je možné získať cez jej varenie, ale najlepšie je použiť ju vo vlasovej vode. Táto prírodná látka je aj skvelým tonikom pre pokožku.

Methylsulfonylmethane

Methylsulfonylmethane, známy ako MSM, je prírodná látka, ktorá obsahuje síru. Je to skvelý prostriedok na podporu rastu vlasov. Pravidelné používanie MSM môže zvýšiť dĺžku vlasov až o 25 percent. K dispozícii sú rôzne formy, vo forme prášku, kapsúl alebo vo vlasovej vode.

Čierne ríbezle

Čierne ríbezle obsahujú vysoké množstvo vitamínu C, ktorý posilňuje vlasy a podporuje ich rast. Tento vitamín je potrebný pre výrobu kolagénu, ktorý je nevyhnutný pre zdravý rast vlasov. Čierne ríbezle môžeme konzumovať čerstvé alebo vo forme tabletiek.

Zelený čaj

Zelený čaj nie je len skvelým pomocníkom pri chudnutí, ale aj pri raste vlasov. Obsahuje veľmi vysoké množstvo antioxidantov a vitamínov C a E, ktoré posilňujú vlasové folikuly a podporujú rast vlasov. Môžeme ho piť, alebo ho použiť priamo na vlasy.

Kokosový olej

Kokosový olej je výborný pre starostlivosť o vlasy. Môžete ho použiť ako masku, šampón alebo len tak, pre jeho skvelé vlastnosti. Kokosový olej je plný vitamínov, minerálov a bielkovín, ktoré sú potrebné pre zdravý rast vlasov.

Vitamín E

Tento vitamín je životne dôležitý pre rast vlasov. Posilňuje vlasy a podporuje ich rast. Môžete ho získať z potravín, ale aj z doplnkov stravy. Vitamín E je tiež k dispozícii vo forme oleja, ktorý môžete použiť priamo na vlasy.

Záver

Rýchlejší rast vlasov nemusí byť len snom. S týmito prírodnými prostriedkami môžete začať dosahovať viditeľné výsledky už za pár týždňov. Samozrejme, zdravá strava a správna starostlivosť o vlasy sú tiež dôležité. Tak neváhajte a začnite už dnes. Vaše vlasy vám za to budú vďačné!