Škorica v kozmetológii – použitie a vlastnosti

O kozmetológii je známe, že využíva množstvo prírodných zložiek, a jednou z nich je tiež široko rozšírená škorica. Okrem úžasnej vône a krásnej chuti ju vieme výborne začleniť aj do starostlivosti o pleť a vlasy. Zistite, ako presne účinkuje a akými vlastnosťami škorica oplýva.

Domáce ošetrenie pleti

Škorica pleť zjemňuje, ale zároveň posilňuje. Okrem toho má tiež antibakteriálne a spevňujúce účinky, takže ju bez obáv môžeme použiť aj na mastnú a na akné náchylnú pokožku. Navyše pomáha zbaviť sa lupín, pretože dokáže zničiť pleseň, ktorá ich spôsobuje. Takisto sa oplatí škoricu v starostlivosti o pokožku používať pre jej antioxidačné vlastnosti.

Škoricová pleťová maska

Zmiešajte čajovú lyžičku škorice s čajovou lyžičkou medu, kefíru alebo cmaru. Všetky prísady miešajte dovtedy, kým nedosiahnete konzistenciu hustej pasty. Na problematické oblasti (líca, brada, nos, čelo) naneste hrubú vrstvu, zatiaľ čo na krku a dekolte postačí tenšia vrstva. Nechajte masku pôsobiť 10 minút a potom ju opláchnite teplou vodou. Vďaka tejto maske bude vaša pleť čistá, vláčna a hladká.

Hrejivý škoricový kúpeľ

Do kúpeľa pridajte škoricové tyčinky, škoricový prášok alebo pár kvapiek škoricového oleja. Škorica zlepší prekrvenie, príjemne vás zohreje a dôkladne vyčistí pokožku. Pri kúpaní môžete skúsiť aj masáž špeciálnou masážnou rukavicou. Škoricový kúpeľ je takisto skvelým liekom pre ľudí, ktorých trápi prechladnutie alebo chrípka.

Škoricový peeling na ruky, nohy a pery

Ak škoricu zmiešate s cukrom, soľou alebo iným zrnitým produktom, skvele poslúži aj ako peeling na ruky, nohy a pery. Do zmesi môžete pridať tiež trochu medu, jogurtu alebo oleja pre ešte výraznejší hydratujúci účinok. Pri peelingu pier ale nezabúdajte na to, že pokožka v ich okolí je veľmi citlivá.

Zoštíhľujúca telová maska ​​

Zmiešajte jedno balenie škoricového prášku s vodou. Vzniknutá pasta sa môže nanášať len na tie časti tela, ktoré vám spôsobujú najviac starostí, napríklad stehná. Potom túto oblasť obaľte do plastovej fólie, počkajte približne 20 minút, opláchnite vodou a naneste telový balzam. Pre dosiahnutie uspokojivých výsledkov by ste mali túto kúru podstupovať pravidelne – najmenej raz za týždeň. Túto masku nesmú používať tehotné ženy, ľudia s kŕčovými žilami, vysokým krvným tlakom alebo sklerózou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *