Domáca spevňujúca pleťová maska – cíťte sa ako v kúpeľoch

Vrásky, starecké škvrny, strata pevnosti, nedostatok prirodzeného lesku… toto sú len niektoré prejavy ubiehajúceho času, ktoré sa prejavujú na našej pleti. Ak chcete tieto nedokonalosti udržať pod kontrolou, pozrite sa, aké produkty sú najvhodnejšie. Pripravte si svoju vlastnú domácu pleťovú masku a doprajte svojej pleti omladzujúcu kúru.

Mladá a zdravá pleť verzus vrásky

Rôzne faktory, ako napríklad náš životný štýl, gény alebo aj stravovacie návyky, sa podieľajú na tom, že je naša pleť pevná a nie je na nej poznať pôsobenie času. Čo ale spúšťa tvorbu vrások?

  • strava s nízkym obsahom bielkovín, ktorá spôsobuje ochabnutie pokožky
  • nedostatok kolagénu a elastínu v pokožke
  • sedavý spôsob života
  • nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu
  • stres

Domáce spevňujúce pleťové masky

1. Mrkvovo-pomarančová maska

Toto je tou najlepšou kombináciou pre pleť, ktorej chýba pevnosť a potrebuje omladiť. Mrkvy aj pomaranče obsahujú antioxidanty, beta karotén a vitamíny, ktoré spomaľujú starnutie. Na prípravu masky potrebujete mrkvu, pomarančový džús a polievkovú lyžicu medu.

Mrkvu dobre umyte, nakrájajte na kúsky a rozmixujte v mixéri s pomarančovým džúsom. Pridajte med a zmes môžete naniesť buď na celú tvár, alebo iba na tie časti, ktoré sú pokryté vráskami. Približne po 15 minútach masku opláchnite vlažnou vodou.

2. Paradajkovo-citrónová maska

Paradajky a citróny obsahujú vitamín C, ktorý bojuje proti voľným radikálom, pokožku spevňuje a zabraňuje vzniku vrások. Tieto ingrediencie dokážu tiež pleť rozjasniť a vyživiť, pričom posilňujú steny krvných ciev. Pre prípravu tejto masky potrebujete 2 paradajky, 1 polievkovú lyžicu citrónovej šťavy a 2 polievkové lyžice cukru.

Najprv paradajky polejte vriacou vodou, ošúpte ich a potom ich zmiešajte s citrónovou šťavou. Do zmesi pridajte cukor a dobre premiešajte. Masku naneste na pleť a nechajte pôsobiť približne 15 minút. Potom ju opláchnite vlažnou vodou. Dajte pozor, aby ste masku na pokožke nenechávali príliš dlho, pretože citrón by mohol pleť podráždiť.

3. Jablkovo-melónová maska

Melóny pleť tonizujú, upokojujú a spevňujú. Vďaka ďalším prísadám získa maska ​​aj hydratačný účinok. Do masky môžete pridať napríklad: niekoľko kúskov melónu, polovicu jablka, dve polievkové lyžice ovsených vločiek, polievkovú lyžicu medu. Ako pripraviť masku? Ovocie nakrájajte na malé kocky, ktoré rozmixujete v mixéri. Pridajte vločky a med – znova premiešajte. Masku naneste na tvár a nechajte ju približne 20 minút pôsobiť. Potom ju opláchnite vlažnou vodou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *