Ako sa správať v kaderníctve – Základy savoir-vivre

Keď navštívite kaderníctvo, existuje určite isté savoir-vivre, ktoré by ste mali dodržiavať. Môžete venovať zvýšenú pozornosť a venovať pozornosť malým detailom. V tejto publikácii sa budeme zaoberať základmi správania, o ktorých by ste mali vedieť. To zahŕňa, čo kaderníci milujú a čo nenávidia v správaní svojich zákazníkov.

Pred objednaním

Predtým, ako sa objednáte na prehliadku, budete musieť urobiť niekoľko prípravných krokov. Najprv musíte mať predstavu o tom, čo chcete. Ak chcete vyskúšať nový vzhľad, môžete nájsť obrázky a požiadať o ich kopírovanie. Ak to však pre svojho kaderníka príliš ťažké a presné, môžete si len povedať, aké upravy chcete.

Ďalšou vecou je, aby ste boli úprimní a otvorení pre rady od svojho kaderníka. Kaderníci sa môžu stať profesionálmi skrz svoje vzdelávanie a roky skúseností, a môžu byť najlepším rozhodnutím pre váš nový vzhľad alebo farbu. Majte na pamäti, že pristúpením k tejto rady neznamenáte, že akceptujete všetko, čo vám povie. Malo by to byť iba návod alebo začiatok konverzácie.

V oblasti

Po príchode do salónu budú mať zamestnanci na všetkých klientov isté očakávania a obavy. V prvom rade by ste mali byť úctiví a rešpektovať iných ľudí. To je často prvé, čo kaderníci uvidia a ocenia. Tiež, keď ste vo vnútri salónu, udržiavajte ticho. Možno sa to zdá ako samozrejmosť, ale veľa ľudí zabúda na to, aké bolestivé je, keď niekto príde do kaderníctva a hovorí veľmi hlasno.

Kaderníci taktiež očakávajú, že budete mať porozumenie pre ich obmedzené časové možnosti. Nie je to moda, ale skôr ako profesionálna služba. Ak nastanú oneskorenia, započúvajte sa do dôvodu, prečo sa to stalo a buďte trpezliví. Pretože v kaderníctve sa pre vás venuje veľa času, nespúšťajte svojho kaderníka.

Po procedúre

Vo väčšine prípadov je v tomto bode pripravený prezeranie nového vzhľadu. Keď vám ukáže, budete musieť dať nejaké značky. Prvou vecou, ktorú by ste mali urobiť, je poďakovanie kaderníkovi za jeho úsilie. Spýtajte sa ho, aké návrhy má, aby ste dokončili svoj nový vzhľad.

Potom by ste mali zaplatiť za svoju prehliadku, ak nie ste už zaplatení. Často je v obchode prijímaná platba kartou, ale platba v hotovosti je tiež v poriadku. Dávajte pozor na to, či ste si pred zaplatením prečítali zmluvu o ochrane osobných údajov zamestnancov.

V prípade, že ste s výzorom alebo službou nespokojní, obráťte sa na svojho kaderníka s vyjasnením tejto situácie. Rešpektujte ich odpovede, pretože môžu uviesť dôveryhodné argumenty. Takisto by ste nemali používať neprimerané správanie a reči. Varovanie nie je vždy najlepším riešením pre dosiahnutie vašich cieľov.

Čo kaderníci nenávidia na správaní svojich zákazníkov?

Kaderníci nenávidia, keď svojich zákazníkov manipulujú, prenikajú do jeho osobných životov, alebo nerešpektujú odborné každodenné postupy. Ďalšia vec, na ktorú by ste mali dať pozor, sú návštevy končiacich sa následným hodnocením kaderníka. Existuje veľa možností, ako posúdiť salón, v ktorom ste boli, bez toho, aby ste sa uchýlili k zneužitiu.

Tiež, ak sa často dohodnete na večernej návšteve svojho kaderníka, budú očakávať, že si ju vždy vyhradíte. Ak nebudete mať po ruke termín alebo nedôverujete, že budete mať dostatok času na to, aby ste sa ukončili návštevu, mali by ste to vopred vedieť. Ide o profesionálne služby, ktoré vyžadujú istotu, a preto by ste sa mali vyhnúť poslednej chvíľke modifikácie.

Záver

Dôležité je, aby ste sa mali na pamäti isté veci, ktoré by ste mali dodržiavať, keď navštívite kaderníka. Musíte pochopiť, že je to profesionálna služba, a preto je dôle