Aké veci máme zvážiť pri kúpe dobrého maskara?

Kúpa dobrého maskara je skutočne dôležitá, pretože to môže zanechať pre Vás a Vaše večierky úžasne vyzerajúci mejkap. Možno je to iba krok vo Vašej každodennej starostlivosti o seba, ale nikdy sa nesmie podceňovať. Dobré maskara by malo mať tieto vlastnosti: výraznosť, trvanlivosť, vodeodolnosť, prevencia zamotaných rias a bezpečnosť. Prečítajte si nižšie uvedenú praktickú prehľadnú príručku, aby ste sa uistili, že kupujete dobrý maskara pre Vás osobne.

Je štetec široký alebo úzky?

Keď idete do obchodu alebo prehliadnete si rôzne maskary na internetových stránkach, uvedomte si, že každý štetec je iný. Širší štetec je vhodný pre maskaras s objemom, ktorý najlepšie strieka na dolné a horné riasy súčasne, zatiaľ čo užší štetec robí lepšiu prácu s oddeľovaním väčších rias. Preto sa skúmajte, či chcete maskara pre objem alebo pre oddelené riasy.

Potrebujete dobrý uzáver?

Kvalitná maskara by mala mať dobrý uzáver. To znamená, že obal by mal mať veko, aby sa zabránilo vysychaniu alebo poškriabaniu štetcu. Kvalitný uzáver tiež chráni maskaru, pretože zabraňuje jemu, aby sa skĺzla zo zväzku alebo popálila, ak je náhodou vo vedierku alebo vo vrecku. Uistite sa, že maskara má na sebe známky kvalitného zaváracieho mechanizmu. Ak je tento aspekt nekvalitný, je možné, že celý produkt nebude uspokojivý.

Zaujíma Vás, či je maskara vodeodolná?

Ak sa Vám často stáva, že sa Vám v okolí očí robí dažď alebo plačete, budete musieť vážne zvážiť, či sa pre Vás hodí vodotesný maskara. Penové maskary sú obzvlášť odolné voči vode a udržia Vašu mejkap na mieste. Vyhnite sa maskaram obsahujúcim oleje – ich vlhkosť je dobrá pre super mäkký mejkap, ale nedrží ho zvlášť dobre. Aj keď ide o kvalitný produkt, zamotané riasy sú vždy pre nich dôležitejšie, keď vystavujete svoju mejkap intenzívnym vonkajším podmienkam.

Aký je správny farbivový odtieň?

V dnešnej dobe sú farby maskara natoľko rozmanité, že je ťažké ich spočítať. Začnite s farbou podľa svojho odtieňa vlasov. Keď už sa rozhodnete pre odtieň, skontrolujte, či maskara obsahuje tmavú farbu – pigmenty, ktoré používali pre svoju výrobu, by mali byť hlboké, aby Vám dlho vydržali. Ak chcete docieliť vyššiu trvanlivosť mejkapu, vyberte si maskaru bez perletí, pretože tie sú často príčinou zamotaných rias.

Berú ohľad na zloženie?

Na každom čiastočnom produkte je na obale uvedený zoznam zložiek. Ak chcete zistiť, čo presne obsahuje Váš mejkap, preskúmajte si ingrediencie, aby ste sa uistili, že neobsahuje škodlivé látky, ako je napríklad silikón alebo parabény. Prírodné látky ako organická kašmír a jojobový olej sú dobrou voľbou pre riasy s dobrou sadrou. Tiež zvážte, či chcete maskaru s parfumom alebo bez parfumu. Nezabudnite, že kupujete maskaru pre svoje vlastné oči, takže neuprednostňujte príliš lacné varianty!

Vybrali ste si najvhodnejšiu maskaru?

Teraz, keď ste si prečítali túto príručku, ste schopní obzrieť si veľký sortiment maskaras a vybrať si ten, ktorý najlepšie vyhovuje Vašim osobným potrebám. Ak máte ešte nejaké otázky, popýtajte sa predajcu alebo prečítajte si recenzie produktu online. Pamätajte si, že výber kvalitnej maskary Vám môže pomôcť vytvoriť atraktívny mejkap, ktorý je trváci a šetrný ku Vašim riasam.