4 Typy Pleti: Ako O Ne Starať sa?

Ak ste sa snažili držať krok s poslednými trendy v starostlivosti o pleť, potom ste zistili, že pojem často vyskytujúci sa v rôznych článkoch ako „typ pleti“ ringy veľa zvonec. Aký je váš typ pleti? Ako sa o neho udržať? A prečo je to dôležité?

Všetko je založené na hlavne na tom, že každému typu pleti je potrebná odlišná starostlivosť o pleť, aby bola zdravá a bezchybná. Ak ste však nikdy neskúmali typ svojej pleti, a natoľko, ako by ste mali, nezúfajte. Dnes vám ukážeme, ako zistiť, aký je váš typ pleti, a tiež to, ako sa o neho starať správne.

Existujú 4 primárne typy pleti: sušá pokožka, mastná pokožka, kombinovaná pleť a citlivá / suchá pokožka. Pre každý typ pleti tu je niekoľko užitočných tipov, o tom ako sa o neho postarať.

1. Sušá Pokožka

Sušá pokožka je typ pleti, ktorý je veľmi náchylný na jemné vrásky a sčervenanie. Často je to druh pleti, na ktorý získate prístup použitím malých množstiev tekutých kozmetických prípravkov s high-endovými zloženiami. Ak máte sušiu pokožku, tu sú niektoré tipy, ako si ju udržať v lepšej podobe:

 • Udržiavajte si hydratáciu. Je to veľmi dôležité pre ľudí s sušou pokožkou. Uistite sa, že dehydratácia počas dňa príliš nenastane, najmä ak ste vonku.
 • Umývajte si tvár generickou hydrantnou tvárovou vodou. Presadzujme produkty s vyššími hydratačnými vlastnosťami, ktoré budú vyživovať pokožku.
 • Vyhnite sa hrubým čistiacim produktom. Hrubšie produkty môžu zmyť príliš veľa prírodných olejov z pokožky. Ak je vaša pokožka sušá, budete to čeliť príliš veľkej dehydratácii.
 • Nezneužívajte exfolianty na sušiu pleť. Aj keď je to dôležité pre dobrú pleťovú hygienu, príliš veľa jeho používania môže poškodiť vašu pokožku. Pre obnovenie pleťového tónu a textúry je vhodný spôsob používať menšie množstvo exfoliantu niekoľkokrát týždenne.

2. Mastná Pokožka

Mastná pokožka je druh pleti, ktorý je veľmi náchylný na akné, a zápach po celý deň. Nie je to vtipné pre toho, kto to trpí. Preto je dôležité, aby sa správne starala. Tu je niekoľko tipov, ako to môžete urobiť správne:

 • Udržujte zdravú rovnováhu. Aby ste zabránili produkcii nadbytočného oleja, uistite sa, že máte dobre hydratovanú a vyváženú pokožku. Nezabudnite tiež priviesť do svojej stravy cenné vitamíny a minerály, ako sú vitamíny A,B a E, ktoré sú dôležité pre zdravú pleť.
 • Používajte prírodné produkty. Prírodné produkty odstránia nadbytočný olej bez toho, aby príliš vysušili kožu.
 • Vyhnite sa alkoholu. Množstvo prípravkov na starostlivosť o pleť obsahuje alkohol, ktorý je veľmi dehydrujúci. Ak ho chcete vyhnúť, skúste vo svojich produktoch hľadať prírodné látky.
 • Uistite sa, že súčasťou vašej stravy sú cenné mastné kyseliny, ako je zdravé omega-3. Tieto kyseliny sa podieľajú na zmiernení mastnej pleti a zabezpečení výživného a zdravého vzhľadu kože.

3. Kombinovaná Pleť

Kombinovaná pokožka je typ pleti, ktorá môže byť náchylná k suchosti a akné. Tento druh pleti môže byť problematický. Skombinovať náležitú starostlivosť o pleť, aby bola pokožka zdravá možné. Tu je niekoľko tipov, ako sa o to postarať:

 • Udržujte hydratáciu. Mydlo a používanie čistiacich prostriedkov vyživuje vašu pokožku a udržiava ju hydratovanú. Nezabudnite ju hydratovať pomocou správnych krémov a masiek, najmä ak ste vonku.
 • Nezneužívajte produkty s vysokým množstvom alkoholu. Príliš veľa tohto druhu produktov môže vyvolať produkciu oleja v nežiaducich častiach vašej pleti.
 • Aplikujte k