Lichotivý make-up pre rôzne odtiene pleti

Makeup Banner

Uznávajme si pravdu bez obalu – lichotivý make-up pre rôzne odtiene pleti je skutočne umenie. Každý odtieň pleti má svoje špecifiká, s ktorými si je potrebné vedieť poradiť. Dnes sa spoločne pripravíme na to, aký make-up je najvhodnejší pre jednotlivé odtiene pleti.

Lichotivý make-up pre svetlú pleť

Makeup for Light Skin

Svetlá pleť má tendenciu pôsobiť ľahko mliečnejšie, a preto je dôležité zvoliť make-up, ktorý neutralizuje tento efekt. Pri očných tieňoch siahnite po studených odtieňoch ako sú napríklad šedá alebo modrá. Rúž by mal mať prirodzený odtieň, ružový alebo broskyňový je ideálnou voľbou. Pri líčení líc využite ružové alebo broskyňové odtiene, ktoré dodajú tvári sviežosť.

Lichotivý make-up pre strednú pleť

Makeup for Medium Skin

Ak máte stredný odtieň pleti, máte viac možností na výber. Zvládnete totiž niesť výraznejšie odtiene a aj tie neutrálnejšie. Pri líčení očí siahnite po tmavších odtieňoch, ako je hnedá a zlatá.
Pre líčenie líc sú ideálne broskyňové alebo korálové odtiene. Na pery sa hodia výraznejšie odtiene od červenej cez fialovú až po hnedú.

Lichotivý make-up pre tmavú pleť

Makeup for Dark Skin

Tmavá pleť vyžaruje samu sebou, a preto je dôležité, aby make-up tento efekt len umocňoval. Pri líčení očí sa osvedčia odtiene bronzovej, zlatej alebo modrej. Na lícach skúste tmavšie ruže v odtieňoch korálky, broskyne alebo bronzovej. Na pery si vyberajte silné, výrazné farby, ako je napríklad bordová, vínová alebo hnedá.

Zapamätajte si, že líčenie je umenie a neexistujú žiadne pevné pravidlá. Experimentujte, hrajte sa s farbami a pri líčení sa hlavne bavte. Nakoniec, make-up je tu na to, aby ste sa cítila skvele a sebavedomo! Práve preto je dôležité, aby ste si vybrali ten správny make-up pre svoj odtieň pleti.

Nezabudnite, že líčenie je len dočasné a na konci dňa, je to vaša prirodzená krása, ktorá skutočne žiari. Starajte sa o svoju pleť, buďte na ňu dobrí a vaša prirodzená krása bude riadne žiariť.